Stromček končí ako generálny manažér Smeru. Nie je za tým však komunikácia s Kočnerom

Chorvát Luka Modrič v kvalifikačnom zápase ME 2020 proti Azerbajdžanu.
Zdroj: TASR

Viktor Stromček si písal s kontroverzným podnikateľom cez mobilnú aplikáciu o nejakej trestnej veci a ďakoval mu za ochotu.

Viktor Stromček už nie je generálnym manažérom SMER-u, informoval o tom portál topky.sk. Malo sa tak stať ešte pred niekoľkým týždňami a to na vlastnú žiadosť.

Televízia Markíza má k dispozícii správy medzi Viktorom Stromčekom a Marianom Kočnerom. Zachytili ich vyšetrovatelia protizločineckej jednotky NAKA z mobilu kontroverzného podnikateľa v trestnej veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Zdroj: TASR

Stromček si písal s Kočnerom, ďakoval mu za ochotu

Stromček si s Kočnerom písal cez mobilnú aplikáciu whatsapp, rovnako ako s daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom. Ten ho kontaktoval ohľadom nejakej trestnej veci, ktorú vyšetrovali na obvodnom oddelení polície v Bratislave.

Všetky správy sú zo 6.6.2017. Prvá je v spise zachytená od Mariana Kočnera. Stromčeka žiada o nasledovné údaje: "Zdravím Viktor. Potreboval by som k tej záležitosti nasledovné informácie: 1. kde sa vec vyšetruje (presné oddelenie), 2. ak viem, tak aj meno vyšetrovateľa, 3. ak vieme, tak aj meno dozorového prokurátora. Podľa toho odporučím vhodného právneho zástupcu. Marian K."

Stromček zisťoval mená vyšetrovateľa a prokurátora

V ten istý deň Viktor Stromček reaguje na Kočnerovu správu s tým, že mu zistil meno vyšetrovateľa aj prokurátora.

Viktor Stromček: "Marian v prvom rade veľmi pekná vďaka za ochotu. Vami požadované info preposielam. Trpezlivo teda počkám na Váš návrh. Ešte raz vďaka a prajem pekný deň ;)"

Viktor Stromček: "1.vec vyšetruje: Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov-východ, Sputniková12. 2. vyšetrovateľ por.Vladimír Kimlička, 3. prokurátor: Mgr. Boris Brenčič, Okresná prokuratúra BA II., Kvetná 13."

O dve minúty po tejto správy píše Kočner správu v znení: "Ok. Zajtra rozhodím sieť."

Akej trestnej veci sa komunikácia týka, s čím presne mal Marian Kočner Viktorovi Stromčekovi pomôcť, prečo mu zisťoval mená vyšetrovateľa a prokurátora a za čo konkrétne mu ďakuje zatiaľ jasné nie je.

Prokurátor zo správ reaguje

Prokurátora Borisa Brenčiča, ktorého Stromček v komunikácii spomína, sme sa pýtali, či vie, akú trestnú vec riešil s vyšetrovateľom Kimličkom v júni 2017.

"Nespomínam si na žiadnu trestnú vec, kde by bol oznamovateľ alebo poškodený pán Kočner alebo Stromček," povedal pre TV Markíza prokurátor. Doplnil, že on pracuje s týmto vyšetrovateľom len na násilných trestných činoch. Napríklad trestné stíhania vo veciach ublíženia na zdraví, či nebezpečného prenasledovania.

Na otázku, či ho Marian Kočner alebo Viktor Stromček v tejto veci kontaktovali, odpovedal takto: "Nikto ma nekontaktoval."

Stanovisko strany Smer - SD

Podľa Jána Mažgúta, hovorcu strany Smer-SD, odchod Viktora Stromčeka z funkcie generálneho manažéra Smeru nijako nesúvisí s medializovanou komunikáciou s Marianom Kočnerom. Tá ho vraj nijakým spôsobom nediskvalifikovala, pretože sa netýkala jeho osoby.

Podľa hovorcu Smeru Viktor Stromček odišiel z funkcie po prezidentských voľbách na vlastnú žiadosť. „Už dávnejšie sa vyjadril v tom zmysle, že chce odísť z verejného života," dodal Mažgút a upresnil, že Stromček ukončil pracovný pomer 30. apríla 2019.

Vyjadril sa aj Viktor Stromček

Poobede sme získali aj stanovisko Viktora Stromčeka: "Už v roku 2015 som oznámil, že po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe, odídem v roku 2018 z verejného života do súkromnej sféry. Po dohode s vedením strany SMER - SD na jeseň minulého roku som svoj odchod z politiky oddialil na obdobie po skončení a vyhodnotení prezidentských volieb. A presne v duchu tohto rozhodnutia som k 30.4 ukončil svoje pôsobenie na pozícii generálneho manažéra strany. Taká je skutočnosť a všetky iné dôvody, s ktorými prišli niektoré média, sú čistými špekuláciami postavenými na vode," uviedol.

Reportáž do Televíznych novín pripravil René Medzihradský.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Viktor Stromček

Dôležité udalosti