Syn podnikateľa spod Tatier, ktorého spájajú s podsvetím, je na slobode!

Ježko mladší zostáva vo väzbe

Daniela Kušmireka alias Ježka mladšieho prepustil súd s náramkom a množstvom zákazov.

Daniel Kušmirek alias Ježko mladší je obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držania a obchodovania s nimi. Spolu s ním pri razii zadržali aj jeho priateľku Alexandru Novotnú, neskôr aj jej otca.

K obvineniu sa Ježko mladší vtedy vyjadrovať nechcel. Do väzby ich vzali všetkých troch, aby nepokračovali v trestnej činnosti. No a teraz, po piatich mesiacoch, je mladík na slobode. Upozornili nás na to diváci televízie Markíza.

„Chcel by som sa opýtať, ako je možné, že syn východoslovenského mafiánskeho bossa, Daniel Kušmirek, si po tom, ako ho chytili s drogami, po pár mesiacoch užíva slobodu?," napísala diváčka.

Tá videla Daniela Kušmireka na vlastné oči. "Ježko mladší úradoval pred pár dňami v Starom Smokovci u svojho tata. V prostredí sa hovorí, že je pripravený na útek, keby sa to na polícii, prokuratúre a na súde nejako nevybavilo..."

Na slobode, ale s obmedzeniami

Spoza mreží sa dostal Ježko mladší nedávno. Rozhodol o tom Krajský súd v Košiciach. "Nahradil väzbu obvineného Daniela K. prijatím ponúknutej záruky dôveryhodnou osobou a prijatím písomného sľubu obvineného. Nahradil väzbu obvineného Daniela K. dohľadom probačného a mediačného úradníka nad obvineným," povedala pre TV markíza hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.

Prokuátor Milan Filičko doplnil, čo všetko musí Daniel Kušmirek dodržiavať. "Uložil mu povinnosť strpieť inštaláciu technického prostriedku tzv. náramku. Okrem toho uložil obvinenému zákaz vykonávať činnosť, pri ktorej do šlo k trestnému činu, ďalej zákaz vzďalovať sa z miesta bydliska a pracoviska a tiež zákaz alebo obmedzenie kontaktu so spoluobvinenou Alexandrou N.," dodal Filičko.

Náromok verzus kontrola

Otázka ale je, ako budú náramkom zisťovať, či si aj napriek sľubu a zákazu drogy nekupuje, neužíva alebo nevyrába. Pýtali sme sa na to rektorky policajnej akadémie, ktorá je spoluautorkou projektu o elektronických monitorovacích zariadeniach.

"Elektronickým náramkom sa dá monitorovať nepribližovanie sa k určitému miestu, osobám, neprekročenie štátnej hranice. Pri drogových trestných činoch je veľmi ťažké monitorovať to, aby osoba nepokračovala v trestnej činnosti. Som presvedčená, že tomu sa zabrániť nedá takýmto spôsobom," povedala Lucia Kurilovská.

Súd mu pritom nahradil týmito obmedzeniami takzvanú preventívnu väzbu, teda aby nepokračoval v trestnej činnosti.

Za Ježka mladšieho sa zaručila mama

Za Daniela Kušmireka sa zaručila jeho mama. V telefonickom rozhovore nám povedala, že sa on a celá jeho rodina snažia, aby sa zaradil do života. Potvrdila, že jej syn všetky nariadenia súdu dodržiava a podľa nej je to na dobrej ceste.

O osude Ježkovej priateľky Alexandry a jej otca rozhodne súd na budúci týždeň.

Na krku má aj ďalšie obvinenie

Daniel Kušmirek čelí však aj obvineniu z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Pri razii mu totiž v aute našli taser. Je to nesmrtiaca zbraňm ktorá využíva elektrický výboj na spacifikovanie útočníka.

Téme sa dlhodobo venuje redaktorka Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.