Generálna prokuratúra preverí, či na prokurátora zo správ Kočner-Stromček niekto netlačil

Pepa Vojtek
Zdroj: TASR

Viktor Stromček žiadal Mariana Kočnera v komunikácii o pomoc a zisťoval mu mená vyšetrovateľa a dozorového prokurátora v nejakej trestnej veci.

Na verejnosť sa v stredu dostala komunikácia medzi Viktorom Stromčekom a Marianom Kočnerom. Správy zachytili vyšetrovatelia protizločineckej jednotky NAKA z mobilu kontroverzného podnikateľa v trestnej veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Komunikáciu medzi Kočerom a Stromčekom rieši Úrad špeciálnej prokuratúry.

Jaromír Čižnár vzhľadom na to, že Viktor Stromček uvádza v správe Kočnerovi meno prokurátora, ktorý dozoroval nejakú trestnú vec, dal pokyn na preverenie, ako v tomto prípade spomínaný prokurátor postupoval. A teda, či sa ho niekto napríklad nesnažil ovplyvňovať.  

„Pán generálny prokurátor Slovenskej republiky Jaromír Čižnár uložil pokyn prvej námestníčke generálneho prokurátora, aby identifikovala spomínanú trestnú vec a preverila jej vybavenie cestou Krajskej prokuratúry Bratislavy, ktorá bude o výsledku informovať Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky,“ potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Stromček si s Kočnerom písal cez mobilnú aplikáciu whatsapp, rovnako ako s daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom. Ten ho kontaktoval ohľadom nejakej trestnej veci, ktorú vyšetrovali na obvodnom oddelení polície v Bratislave.

Všetky správy sú zo 6.6.2017. Prvá je v spise zachytená od Mariana Kočnera. Stromčeka žiada o nasledovné údaje: "Zdravím Viktor. Potreboval by som k tej záležitosti nasledovné informácie: 1. kde sa vec vyšetruje (presné oddelenie), 2. ak viem, tak aj meno vyšetrovateľa, 3. ak vieme, tak aj meno dozorového prokurátora. Podľa toho odporučím vhodného právneho zástupcu. Marian K."

Stromček zisťoval mená vyšetrovateľa a prokurátora. V ten istý deň Viktor Stromček reaguje na Kočnerovu správu s tým, že mu zistil meno vyšetrovateľa aj prokurátora.

Viktor Stromček: "Marian v prvom rade veľmi pekná vďaka za ochotu. Vami požadované info preposielam. Trpezlivo teda počkám na Váš návrh. Ešte raz vďaka a prajem pekný deň ;)"

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Viktor Stromček

Dôležité udalosti