Polícia zadržala organizátora jedného z najväčších hudobných festivalov na Slovensku

Zásah finančnej polície.
Zdroj: Polícia SR

Akcia s krycím názvom "festival" prebieha od rána takmer vo všetkých krajoch.

Polícia zadržala organizátora jedného z najväčších hudobných festivalov na Slovensku. Šéf Topfestu Dušan Drobný má byť namočený v daňových podvodoch za milióny eur. Národná kriminálna agentúra  dnes v tejto súvislosti  zasahovala po celom Slovensku. V putách skončilo aj viacero ďalších ľudí.

Finančná polícia v piatok (17. 5.) udrela na viacerých miestach. Razie urobili v domoch a kanceláriách od Michaloviec až po Bratislavu. Národná kriminálka akciu nazvala festival, a podľa našich informácií práve preto, že jedným z zadržaných je organizátor známeho hudobného festivalu.

NAKA zasahovala aj v Piešťanoch, konkrétne v kancelári šéfa hudobného festivalu Topfest, po asi hodine Dušanovi Drobnému nasadili putá a vzali ho so sebou. Razie súviseli s daňovými podvodmi. Polícia hovorí o 25 prípadoch krátenia dane, ktoré sa týkajú bratislavskej firmy a jej daňových priznaní za roky 2015 a 2016. V nich mali byť zahrnuté aj fiktívne faktúry rôznych dodávateľov. Došlo k skráteniu dane o viac ako 6,9 milióna eur. 


Podľa informácií TV Markíza ide o firmu Topfest sro, v ktorej bol v minulosti Dušan Drobný konateľom. Spoločnosť sa následne premenovala. A aktuálne patrí maďarskému občanovi. Podľa Finstatu jej tržby v rokoch, ktoré zaujali aj políciu, presahovali 10 miliónov eur, no zisky vykazovala v červených číslach.

Firma, ktorá figuruje v týchto miliónových podvodoch, má podľa obchodného registra sídlo na adrese v bratislavskej Rači, ide však iba o virtuálne sídlo, kde majú svoje adresy ďalšie stovky firiem.

Zadržaný organizátor festivalu Topfest. Je bratom poslanca  za Ľudovú stranu Naše Slovensku Stanislava Drobného. Ten ale o piatkovej policajne akcii veľa povedať nevedel. Iba toľko, že zadržali brata, ale nevie za čo ho zadržali.

TV Markíza oslovila aj spoločnosť Morning Net., ktorá festival organizuje, na jej stanovisko k policajným raziám čakáme.

Či vyšetrovateľ už niekoho zo zadržaných osôb obvinil a či pre nich bude chcieť väzbu, zatiaľ známe nie je.

zdroj: Polícia SR

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Topfest

Dôležité udalosti