Bývalý ŠTB-ák Kriak o sledovaní novinárov: Cieľom monitoringu v bare bola distribúcia drog!

Miroslav Kriak
Zdroj: Facebook/ginn.press

Novinárov a politikov mal dať sledovať Marian Kočnerm pôvodne pre svoj portál Na pranieri.

Bývalého príslušníka ŠTB, Miroslava Kriaka, zverboval na sledovanie novinárov a politikov  Peter Tóth. Ten tvrdí, že si túto činnosť s vraždou Jána Kuciaka najskôr nespojil. Vypovedať začal až po zadržaní Aleny Zsuzsovej.

Odvtedy rozsiahle vypovedá už niekoľko mesiacov nielen o monitorovaní novinárov, ale aj rôznych podozrení ohľadom údajnej trestnej činnosti Mariana Kočnera.

Policajti protizločineckej jednotky NAKA (expozitúra východ), ktorý prípad sledovania novinárov a politikov vyšetrujú, prehľadávali v piatok priestory podniku na Panenskej ulici. Zdržali sa tam približne dve hodiny.

Práve v tomto bare a jeho okolí mal Miroslav Kriak spraviť niekoľko fotografií rôznych ľudí, ktoré sú aj obsahom spisu.

Záznamy s podrobnými popismi potom odovzdal Petrovi Tóthovi a dostal za to zaplatené. Kriak odzačiatku tvrdí, že si myslel, že "sledovačku" robí pre niektorú zo spravodajských služieb.

Prečo práve tam?

Televízia Markíza sa s Miroslavom Kriakom spojila telefonicky. Pýtali sme sa ho na to, čo tam vlastne sledoval.

"Cieľom monitoringu v bare Next Apache bola predovšetkým distribúcia drog. Boli získané zaujímavé poznatky. O všetkom bola informovaná NAKA. Napriek negatívnej kampani voči mojej osobe zo strany médií, znovu pripomínam, že moje konanie i konanie mojich partnerov otvorilo oči polícii a snáď aj verejnosti. Dianie vo Veľkej Mači sme, bohužiaľ, ovplyvniť nevedeli," napísal TV Markíza bývalý príslušník ŠTB Miroslav Kriak.

Zdroj: TV Markíza

Cieľ sledovania a razie

Medzi novinármi, ktorých mal dať Marian Kočner sledovať, je aj redaktorka Denníka N Monika Tódová. Podľa nej chcel kontroverzný podnikateľ sledovaním zistiť, kto z nich berie drogy a vedie nemorálny život.

"Toto je bar, ktorý navštevujú viacerí novinári aj politici. Tento bar vlastní náš kamarát. Nedeje sa tam nič nelegálne. Ja som tam tiež robila v minulosti viacero rozhovorov," povedala pre TV Markíza Monika Tódová.

Kriakove snímky v spise sú podľa nej veľmi kvalitné. "Sú tam ľudia, ktorí priamo sedia za barom alebo za jednotlivými stolmi. Myslím si, že polícia tento bar prehľadávala preto, že hľadá či tieto fotografie boli robené akokeby priamo Kriakom, alebo či tam bolo namontované nejaké zariadenie, prípadne nejaké odpočúvacie zariadenie, ktorým by tento bar monitoroval," dodala novinárka.

Viac informácií o tomto prípade sa dozviete v Televíznych novinách o 19.00 h.


BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Peter tóth

Dôležité udalosti