Zadržaného organizátora Topfestu prepustili na slobodu. Toto je dôvod

Petra Němcová na premiére filmu 'A Hidden Life'.
Zdroj: Polícia SR

Raziu vo viacerých krajoch robili policajti minulý piatok.

Šéf hudobného festivalu Topfest  už nie je v policajnej cele. Dušana Drobného prepustili po dvoch dňoch na slobodu. Zapletený má byť v miliónových daňových podvodoch. Vyšetrovateľ žiadal pre neho väzbu, no prokuratúra žiadosť zmietla zo stola.


Do veľkej policajnej akcie s krycím názvom Festival nasadili desiatky kukláčov.  Zasahovali od  Michaloviec až po Bratislavu.  

Počas akcie policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali štrnásť osôb. Dôvodom boli daňové podvody . Až v dvadsiatich piatich prípadoch sa týkajú krátenia daní na daňovom priznaní za roky 2015 - 2016 v istej bratislavskej firme. „V nich mali byť zahrnuté aj fiktívne faktúry od rôznych dodávateľov, čím mala byť skrátená daň takmer sedem miliónov eur,“ povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Zo štrnástich zadržaných ľudí, vyšetrovateľ obvinil deviatich z trestného činu krátenia daní a poistného. Medzi Nimi aj šéfa hudobného festivalu. Čo hovorí na obvinenie a na miliónové podvody Dušan Drobný sme sa chceli opýtať priamo jeho. Nikto nám ale neotvoril.

Vyšetrovateľ žiadal pre piatich zadržaných väzbu. Týkalo sa to aj Dušana Drobného. Prokurátor žiadosti nevyhovel. Písomné stanovisko Generálnej prokuratúry: Dôvodom tohto rozhodnutia službukonajúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry bolo, že neboli splnené formálne podmienky na ďalší postup. 

Podľa našich informácii u štyroch obvinených vyšetrovateľ  predložil žiadosť na nie príslušnú prokuratúru. U obvineného šéfa hudobného festivalu mali byť zlé spracované osobné údaje. Všetci zadržaní počas celoslovenskej razie sú tak na slobode.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TN

Dôležité udalosti