Protiútok Pavlovi Ruskovi nevyšiel

Veľká hádka kvôli chlebožrútovi. Kto bez hanby kradne jedlo celej triede!.mp4
Zdroj: TASR

Bývalý riaditeľ televízie podal trestné oznámenie na prokuratúru pre údajnú diskreditáciu jeho osoby. Už majú výsledok.

Pavol Rusko, ktorý je obvinený v prípade pokusu o vraždu exspoločníčky Sylvie Volzovej, podal ešte v januári na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na neznámych páchateľov. Dôvodom mala byť podľa neho zámerná diskreditácia jeho osoby. Prokurátor toto oznámenie zamietol.

"V podaní namietam všetky tie nezmysly, nezrovnalosti a klamstvá, ktoré sú vo výpovediach 20-násobného vraha (pozn.redakcie Mikuláša Černáka). Zároveň som upozornil aj na kľúčový dôkaz, ktorý jednoznačne hovorí o mojej nevine," povedal vtedy Rusko.

Od začiatku tvrdí, že je nevinný a žiadnu vraždu si neobjednal. Prokurátor to ale vidí inak a už vo štvrtok (23.5.) sa spolu s niekdajšími silnými mužmi podsvetia postaví pred senát Okresného súdu v Bratislave.

Ako putovalo Ruskovo oznámenie

Trestné oznámenie, ktoré podal Pavol Rusko na generálnej prokuratúre, odtiaľ poslali na Krajskú prokuratúru v Bratislave. Tam ho preskúmali a tvrdia, že rovnaké podanie už minulý rok riešil Úrad inšpekčnej služby.

"Podaním obsahovo totožným s trestným oznámením PhDr. Pavla R. sa už v minulosti zaoberalo Ministerstvo vnútra SR, sekcia kontroly a inšpekčnej služby, pričom vo veci konajúci vyšetrovateľ dňa 31.07.2018 uznesením odmietol podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa," vysvetlil pre TV Markíza Oliver Janíček z Krajskej prokuratúry v Bratislave,

Janíček zároveň dodal, že vyšetrovateľ ešte v marci tohto roka písomne upovedomil Pavla Ruska, že opätovné trestné oznámenie v tej istej veci sa vybavovať nebude.

Znamená to, že vyšetrovať nič nebudú.

BRATISLAVA/ Zuzana Ferenčáková

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pavol rusko

Dôležité udalosti