Všetko, čo musíte vedieť o vráskach a boji s časom

pleť
Zdroj: Shutterstock.com

Rozhodne nezanedbávajte starostlivosť o pleť.

Bojíte sa starnutia a pribúdajúcich vrások? Ak s nimi chcete bojovať, mali by ste o nich vedieť všetko. Rozhodne nezanedbávajte starostlivosť o pleť. Je to každodenná povinnosť, ktorá si vyžaduje precíznosť a trpezlivosť. Nezabúdajte na kvalitné produkty a dobrú životosprávu. Každá nedbanlivosť sa časom ukáže. Zabudnite na vetu: "Dnes na odličovanie kašlem."

Aké chyby často robíme a ako ich napraviť?

1. Masáže a obklady - Doprajte pleti každý deň zábal zo sójového mlieka. Namočte doň vatové tampóny, priložte na tvár a relaxujte 20 minút. Zdvihne to náladu vám aj vašej pokožke. 

2. Vyhnite sa cigaretám - Aj stretnutiam v zafajčenej reštaurácii. Nemusíte byť ani fajčiarka. Stačí, ak sa trikrát za týždeň stretnete s priateľmi v kaviarni pre fajčiarov a vaša koža trpí rovnako, ako koža fajčiarky. Škodlivé látky z dymu totiž útočia na pokožku aj zvonku a môžu za zvýšenú tvorbu voľných radikálov, ktoré napádajú kožné bunky a spôsobujú rozpad pružných kolagénových vláken. 

Skúste sa vyhnúť zafajčeným podnikom. Dvakrát za týždeň si doprajte 15-minútovú relaxáciu s detoxikačnou maskou na tvári. Skúste tiež bahennú pleťovú masku. Obsahuje minerály, ktoré zbavujú pleť škodlivín a bojujú so starnutím. 

3. Dodržujte zdravý životný štýl - Nielen pre vašu líniu a zdravie. Váš jedálniček sa razantne podpíše aj na vašej pleti. Preto kávu vymeňte za zelený čaj, namiesto čokolády si dajte ovocie. Nezabúdajte ani na zeleninu. 

4. Čistite a hydradujte - Každodenný večerný rituál odstránenia mejkapu a nečistôt po celom dni je v starostlivosti o pleť nevyhnutný. Rovnako ako používanie nočného a denného pleťového krému. Rozhodne nezabúdajte na hydratáciu, ktorú pleti dodáte vďaka pleťovým maskám. Aj arganový olej pomáha vrásky vyhladiť a spomaľuje starnutie pleti. 

5. Nečakajte na štyridsiatku - Najväčšou chybou je čakať do tohto veku, než začnete používať krém proti vráskam. Na to je už vtedy neskoro. Začnite vtedy, keď sa objaví prvá vráska. Produkty, ktoré zaisťujú mladú pleť čo najdlhšie, je vhodné začať používať okolo 25. Prípravky dodajú pokožke vlahu a pružnosť. 

6. Obmedzte cukor a žuvačky - pleť ničia. Cukor zvnútra a časté žuvanie zase zvonka. 

7. Dostatok spánku - Počas spánku sa regeneruje telo aj myseľ. Pokožka naberá na sviežosti a kráse. Nájdite si v tejto uponáhľanej dobe čas na spánok. Všeobecne sa odporúča spať 7 až 8 hodín denne. Ale potreby ľudí sa líšia. Spite toľko, koľko potrebujete.

 Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

 

BRATISLAVA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti