Tragédia v Devínskej Novej Vsi: Matku s dcérou zrazil vlak, dievča (†5) neprežilo

Pešo chceli prísť až do Holíča.

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi sa vo štvrtok podvečer stala tragédia. Matku (40) s dieťaťom zrazil vlak, pričom päťročné dievča zrážku neprežilo.

Dvojica z Holíča sa vracala na Záhorie vlakom z Bratislavy. Podľa našich informácií im však nevyšli peniaze na celú cestu, a tak vystúpili skôr. Po vystúpení v Devínskej Novej Vsi sa rozhodli domov pokračovať pešo. Do Holíča je z Devínskej Novej Vsi ešte vyše 75 kilometrov. Nepotvrdili sa tak prvotné informácie, že si na bicykli skracovali trasu.

Asi tri kilometre po vystúpení chceli prejsť cez koľajnice. Nevšimli si pri tom blížiaci sa vlak, ktorý na nich asi 300 metrov trúbil. Nešťastiu sa však nepodarilo zabrániť. 

Dieťa bolo namieste mŕtve. Matka údajne vyviazla so zranenou rukou. "Na miesto udalosti sme okamžite vyslali posádku ZZS, ktorá po prvotnom ošetrení transportovala ženu s úrazom predlaktia do nemocnice. Žiaľ, dieťa zraneniam podľahlo," uviedla hovorkyňa záchranárov Alena Kŕčová.

Nehodu potvrdila na sociálnej sieti Twitter Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Na úseku Devínska Ves - Zohor je od 18.45 h prerušená doprava.

"Osobný vlak zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku," uviedla ZSSK.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti