Domáce

Žiadna zmena, teplé veci neodkladajte

Daždivé počasie - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Bude fúkať, niekde aj zaprší. Zmeny čakajte od utorka.

Horúčavy nám v najbližších dňoch na Slovensku nehrozia, práve naopak, zostane chladno.

Družica

Ochladenie priniesol do našej oblasti studený front, ktorý včera a dnes v noci postupoval cez Slovensko na juhovýchod. Tento front je spojený s tlakovou nížou, ktorá sa nachádza niekde v blízkosti Čierneho mora. Súčasne sa nad severozápadnou Európou nachádza oblasť vyššieho tlaku vzduchu.

Teploty

No a práve postavenie týchto dvoch tlakových útvarov spôsobilo, že medzi nimi k nám začal už dnes prúdiť studený vzduch zo severu, ktorý zatečie až nad Balkán. Preto sa bude naše územie nachádzať v teplotnom pásme iba 10 až 15stupňov, ale na juhu môže byť o niečo teplejšie

Zrážky

V spomínanom studenom vzduchu sa budú aj zajtra na Slovensku tvoriť zrážky, ale budú väčšinou iba vo forme slabého dažďa alebo slabých prehánok.

Vietor

Vietor dnes fúkal naozaj nepríjemne najmä v Podunajskej a Východoslovenskej nížine. Konkrétne na východe dosahoval v nárazoch rýchlosť okolo 65 km/h.

Veterno má byť aj zajtra, a to opäť na juhozápade a juhovýchode Slovenska kde miestami zafúka prudký nárazový vietor a jeho smer sa nezmení, teda bude fúkať prevažne zo severu.


Dnes sme mali na Slovensku veľa oblačnosti a tiež sa vyskytli aj prehánky, prípadne občasný dážď. V počasí jednoznačne dominoval vietor, ktorý bol na viacerých miestach prudký až búrlivý, no a samozrejme aj nižšie teploty. Na severe sa teplota pohybovala len okolo 8 až 11 stupňov. Na juhu bolo teplejšie a teplota vystúpila na 13 až 14 stupňov.

Doprava

Ak sa zajtra chystáte na cesty, tak jazdite opatrne najmä na otvorených priestranstvách, kde bude v plnej sile úradovať prudký nárazový vietor. No a keďže je zajtra sobota tak by mala byť doprava pokojná.

Noc

Celkom pokojné počasie očakávame aj počas nasledujúcej noci. Tá bude na Slovensku polooblačná, na severe až oblačná s ojedinelými prehánkami, alebo občasným dažďom. Teplota do rána poklesne na 10 až 6, ale na severe bude ešte chladnejšie a to do 3 stupňov.

Chladno bude nielen v noci ale aj zajtra cez deň, o čo sa postará spomínaný studený vzduch zo severu, takže ani zajtra teplejšie oblečenie radšej neodkladajte.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude sobota zväčša polooblačná, a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele. Najvyššia denná teplota vystúpi na 15 až 19 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude zajtra prevládať polooblačné, na severe až oblačné počasie s prehánkami, alebo slabým dažďom, a to najmä v Žilinskom kraji. Tu vystúpi teplota na 9 až 13, na juhu sa oteplí do 19 stupňov.

Východné Slovensko

Veterno bude zajtra aj na východe našej krajiny a počasie má byť zväčša oblačné, miestami s prehánkami, alebo občasným dažďom. Teplota sa bude pohybovať od 9 na severe do 17 stupňov na juhu územia.

Hory

Na horách bude zajtra premenlivo oblačné počasie s prehánkami, alebo občasným dažďom. Dokonca vo vysokých polohách sa môžu objaviť snehové vločky. Aj tu pozor na vietor. V nadmorskej výške 1500 metrov bude zhruba 6 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď sa ani zajtra nemení, teda zostáva na 3, a to je mierna záťaž.

Predpoveď do stredy

Ešte aj v ďalších dňoch k nám bude naďalej prúdiť chladný vzduch zo severu. To znamená, že oblačnosť má byť premenlivá a cez deň sa budú na niektorých miestach tvoriť prehánky, a to najmä na severe a východe Slovenska.

Otepľovať sa začne až od utorka. V nedeľu a v pondelok vystúpi teplota na 15 až 21st.

V utorok sa začne meniť smer prúdenia vzduchu a preto sa aj oteplí na 16 až 22, a oteplenie bude pokračovať aj v ďalších dňoch. V stredu už vystúpi teplota na 18 až 26 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.