Domáce

Prijímačky na strednú školu spravil, aj tak ho neprijali

skola.jpg

Každoročná realita, ale aj tak je všetko s kostolným poriadkom.

Úspešne zvládol prijímačky a doma už chystali oslavu pre čerstvého stredoškoláka. Z priemyslovky ale prišlo vyjadrenie, že žiaka neprijímajú. Prípad z Martina ukazuje každoročnú realitu, kedy úspech na prijímacích skúškach strieda sklamanie. Napriek tomu je všetko s kostolným poriadkom.


Tréma pred prijímačkami a potom pár dní čakania. Na internete svietilo, že chlapec skúšky spravil. Doma zavládla radosť, až kým prišla pošta. "Domov prišlo rozhodnutie o neprijatí," povedala jeho mama.

Ak je vaše dieťa na prijímačkách úspešné, zatiaľ sa netešte. Dôvod na oslavu máte až vtedy, ak je vaše dieťa prijaté. Každá škola si určuje kritériá, pretože nechce robiť nábor všetkých detí, chce vyberať tých najlepších.

Úspešnosť na prijímačkách musia školy zo zákona zverejniť do troch dní. Následne z nich zostavia poradie podľa počtu získaných bodov a prijatie žiakov prispôsobia svojim kapacitám. Definitívne slovo o počte študentov v danom obore má zriaďovateľ, v tomto prípade samosprávny kraj.

Aj zdanlivý neúspech môže vyriešiť odvolanie. O možnosti úspešnosti vám veľa napovie aj zoznam s poradím po prijímačkách.MARTIN/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.