Prokurátor podal odvolanie voči trestu v prípade zabitého Filipínca Henryho

Prezident Kiska prijal novozvolenú prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.
Zdroj: TASR

Verdikt nebol právoplatný, bolo možné sa voči nemu odvolať.

Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala v pondelok odvolanie voči verdiktu Okresného súdu (OS) Bratislava I v kauze zabitia Filipínca Henryho Acordu. Informoval o tom prokurátor a hovorca KP v Bratislave Oliver Janíček.

"Odvolanie bolo v dnešný deň na základe pokynu Generálnej prokuratúry (GP) SR podané na Okresný súd Bratislava I s tým, že k odôvodneniu odvolania dôjde po doručení písomného vyhotovenia rozsudku prvostupňového súdu na KP Bratislava," dodal Janíček.

Juraja Hossua, obžalovaného zo zabitia Filipínca, odsúdil senát OS Bratislava I 14. mája na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne. Trest by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Verdikt nebol právoplatný, bolo možné sa voči nemu odvolať. Mohla tak urobiť dozorová prokurátorka KP v Bratislave, alebo obhajca obžalovaného v zákonnej lehote 15 dní. Vecou sa teda bude v budúcnosti zaoberať odvolací Krajský súd (KS) v Bratislave.

GP SR uložila KP povinnosť podať odvolanie vo veci zabitia Filipínca Henryho Acordu. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. "GP SR preskúmala trestnú vec a uložila Krajskej prokurátorke v Bratislave podať odvolanie proti výroku o treste pre neuloženie prísnejšieho trestu," spresnila Predajňová.

Vyneseniu verdiktu predchádzalo vyhlásenie obžalovaného o vine. Z tohto dôvodu súd už 14. mája nevykonával dokazovanie v súvislosti s vinou či s výškou trestu. Zároveň senát OS Bratislava I obžalovanému uložil ochranné protialkoholické liečenie.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Juraj Hossu

Dôležité udalosti