V blízkosti Bratislavy spozorovali ďalšieho medveďa. Názory odborníkov na riešenie sa líšia

Dôchodca Luigi slepo dôveroval navigácii.
Zdroj: čitateľ TVNOVINY.sk

Medveďa zachytila fotopasca asi dva kilometre od obytnej zóny.

Fotopasca neďaleko Pezinka zachytila medveďa, druhého odfotili na Záhorí. Odborná verejnosť sa ale nezhodla. Jedni hovoria, že nie je dôvod na paniku, druhí, že situáciu treba okamžite riešiť.

V lese asi dva km od obytnej zóny zachytila v nedeľu v noci fotopasca medveďa a to na miestach, kam chodia ľudia aj bežne na prechádzku.

Podľa lesnej stráže nie je dôvod na paniku. Stačí, aby boli ľudia obozretní. Medveď týmto územím pravdepodobne iba prechádzal. Nasvedčuje tomu aj monitoring fotopascí, ktorý v utorok urobili.

Medveď v Pezinku však nie je jediný prípad. Minulý týždeň v pondelok týmto spôsobom hospodár v Závode pri Malackách zachytil ďalšieho jedinca.

Podľa šéfa Slovenskej poľovníckej komory Imricha Šubu sa areál medveďa hnedého na Slovensku rozširuje. Odhady hovoria, že dnes je ich približne 1500.

Šuba dodáva, že medvede postupne strácajú plachosť pred človekom. Považujú ho vraj za potravinového alebo priestorového konkurenta.

Medveď hnedý je chránený druh. Na prvom mieste je prevencia, ktorou sa zaoberá komisia pre manažment veľkých šeliem.

Zdroj: čitateľ TVNOVINY.sk
 

O objavení medveďa ako prvé informovali Bratislavské noviny. Videli ho v lokalite Pezinská Baba - Kučišdorfská dolina, pri vinohradoch. Podľa Mariána, ktorý je zároveň miestnym poľovníkom tu také niečo nebolo roky. Pre upresnenie, vzdušnou čiarou sa miesto, kde fotopasca zachytila medvieďa, nachádza iba dva kilometre od mestskej časti Pezinka - Cajla. Je pritom vysoko pravdepodobné, že sa v jeho blízkosti nachádza i jeho matka.

Viac v reportáži Lucie Hlaváčkovej


Ak máte aj vy fotografie, informácie alebo videá, pošlite nám ich na adresu [email protected] alebo do správy na facebookovej stránke Televízne noviny.

BRATISLAVA/TV Markíza, zg

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti