Ficov byt v Bonaparte čaká dražba. Na jeho pozretie zvnútra možno bude treba tisíce eur

0406_Vymenene_zivoty_04_06_e19_20_PJ_dnes_22_25__12.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

A na kúpu budete potrebovať sedemmiestnu sumu.

Čo sa stane s bytom, kde býva Robert Fico a kam sa môže expremiér odsťahovať? Luxusný apartmán v komplexe Bonaparte je už týždeň v konkurze.

O pár mesiacov by sa mohol ocitnúť v dražbe. Lákať bude zrejme boháčov, ale aj zvedavcov. Kto si ho bude chcieť pozrieť zvnútra, bude možno potrebovať desiatky tisíc eur na kauciu.

Jediný byt, ktorý daňový podvodník Ladislav Bašternák pred nástupom do väzenia neprepísal na svojich blízkych. Zhodou okolností je to byt, ktorý si od roku 2012 prenajíma niekdajší slovenský premiér.

Robert Fico sa vraj z komplexu Bonaparte sťahuje. Už o pár mesiacov by mu totiž mohli na dvere klopať prvé obhliadky.

Byt je už v konkurze. V ňom sa najskôr zisťuje rozsah majetku, potom sa rozhodne, čo s ním. Do úvahy pripadá dražba, priamy predaj či ďalší prenájom. Možný kupec si vraj musí prichystať sedemcifernú sumu.

Byt je v najdrahšej lokalite na Slovensku so súkromím a výhľadom z hradného kopca. Negatívom je však neslávna povesť komplexu. Tá môže lákať namiesto serióznych kupcov zvedavcov. Realitný agent preto očakáva obmedzenia.

Hovorí o akejsi finančnej zábezpeke, dostatočne vysokej na to, aby odradila davy ľudí, ktorí si len chcú pozrieť mediálne známy byt. Mohlo by ísť o desiatky tisíc eur.

Viac v reportáži Gabriely Kajtárovej


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti