Vyšetrovateľom sa podarilo rozšifrovať Kočnerovu komunikáciu v aplikácii Threema

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

K údajom sa dostalo vedecko-odborné centrum pre skúmanie počítačovej kriminality Europolu.

Vyšetrovateľom sa podarilo rozšifrovať komunikáciu obvineného podniakteľa Mariana Kočnera prostredníctvom šifrovanej aplikácie Threema.

Informuje o tom portál Dennik N s  tým, že k údajom sa dostalo vedecko-odborné centrum pre skúmanie počítačovej kriminality Europolu.

Údaje o tom, ako bratislavský podnikateľ komunikoval pred vraždou, počas nej, ale aj tesne po nej, môže polícii výrazne pomôcť v ďalšom pátraní.

Podľa portálu polícia doteraz disponovala iba podrobnou lokalizáciu Kočnerovho mobilu. Získala ju vďaka rekonštrukcii toho, ako sa prihlasoval na stanice mobilných operátorov. A preto zistila aj to, že sa po vražde mladých ľudí stretol, s dnes už obvinenou, Alenou Zsuzsovou, ale chýbali napríklad informácie o telefonátoch v čase vraždy novinára a jeho snúbenice.

Čo je to Threema?

Mobilná aplikácia Threema sa špecializuje na bezpečnú komunikáciu. V tejto aplikácii za pár korún podľa portálu infoek.cz získate bezpečnú komunikáciu v podobe chatu, odosielanie fotiek bez poškodenia v originálnej veľkosti, odosielanie akých súborov len chcete bez ohľadu na ich formát, používať hlasové správy a novo konečne aj šifrované hovory.

Threema na rozdiel od WhatsApp a vıberu neponúka žiadne podmienky, ktoré porušujú súkromie užívateľa. Nevyžaduje ani žiadna telefónne čísla alebo e-maily. Spojenie medzi kamarátmi je vygenerované Threema ID a aplikáciu oznámite čo chcete. Aplikáciu používam už asi dva roky každý deň a je veľmi podarená. Za tých pár drobných stojí.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti