Ďalšia dráma v Bratislave: Útočník kopol do hlavy nepočujúceho muža, ten bojuje o život

Ilustračná snímka
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Správu budeme aktualizovať.

Neprešlo ani 24 hodín od incdientu na Obchodnej ulici v Bratislave a hlavné mesto Slovenska sa opäť zviditeľnilo v negatívnom svetle.

Na Hurbanovom námestí napadol v sobotu ráno 28-ročný muž nepočujúceho 22-ročného muža. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

Páchateľ ho mal kopnúť do hlavy. Napadnutý utrpel krvácanie do mozgu v spojení s opuchom, je vo vážnom stave.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová potvrdila výjazd záchranárov k údajne napadnutému a zranenému mužovi. „Posádka ho na mieste ošetrila a s úrazom hlavy previezla do jednej z bratislavských nemocníc,“ spresnila Krčová.

Tá tvrdí, že prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia ešte pred incidentom. Dodáva, že v sobotu v noci vyšle v Bratislave do terénu ešte viac policajtov. „Bohužiaľ, nie je fyzicky možné byť všade a konfliktom ihneď zabrániť,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia dnes nadránom obmedzila na slobode 39-ročného muža, ktorý verbálne urážal troch mužov z africkej Kene, pľul na nich a vyzýval ich k bitke. Keďže vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu hanobenia rasy a národa, prípad prevzala NAKA.

Fyzický útok, ktorý sa skončil tragicky, sa odohral na neďalekej Obchodnej ulici aj 26. mája 2018. Vtedy mal Juraj Hossu napadnúť Filipínca Henryho Acordu.

Ten bol takisto kopnutý do hlavy. Na následky zranení v nemocnici neskôr zomrel. Juraj Hossu bol odsúdený Okresným súdom Bratislava I na trest odňatia slobody vo výške šiestich rokov. Prokuratúra sa odvolala.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti