Prieskum: Vypočítali, koľko času navyše strávite v zápchach v Bratislave a Košiciach

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Najpreťaženejšie mesto na svete nájdete v Ázii.

Z celosvetového hľadiska v Bratislave strávite v dopravných zápach až 33 percent svojho času v aute. Z celosvetového hľadiska patrí hlavnému mestu 69. priečka, z pohľadu európskych krajín sme na 30. mieste.

Košice obsadili z celosvetového pohľadu 196. miesto, v Európe im patrí 116. priečka a vodič strávia v zápchach štvrtinu svojho času - 24. percent.

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu TomTom Traffic Index, ktorý analyzuje situáciu na cestách v 403 mestách v 56 krajinách sveta.

V celosvetovom meradle sa vlani cesta autom časovo najviac predlžovala vodičom v indickom Bombaji (65 percent), v kolumbijskej metropole Bogota (63 percent), v Lime v Peru (58 percent) a Náí Dilí v Indii (58 percent).

V Európe strávili vlani vodiči najviac času v zápchach v Moskve (56 percent), ktorá obsadila piatu celosvetovú priečku. Nasledujú vodiči v Istanbule (53 percent) a v Bukurešti (48 percent), potom Petrohrad (47), Kyjev (46), Dublin (45), Lodž a Novosibirsk (po 44), Krakov a škótsky Edinburg so 40 percentami uzatvárajú prvú desiatku.

Zdroj: tomtom.com

Brusel, považovaný za hlavné mesto EÚ, z celoeurópskeho hľadiska mal 37-percentnú mierou času stráveného navyše za volantom radí až na 11. miesto v rebríčku veľkých miest (nad 800-tisíc obyvateľov). Metropola EÚ sa ocitla na rovnakej priečke ako Londýn (37 percent) a tesne pred Parížom (36 percent).

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti