Ani na MDD sa počasie neumúdri

Prechádzka v daždi
Zdroj: Shutterstock.com

Bude pršať a fúkať niekde aj studený vietor.

Posledný májový deň sa pomaly končí a vás určite zaujíma akým počasím nás privíta prvý letný mesiac jún.

Družica

Na záberoch z družice môžeme vidieť, prečo k nám aj dnes prúdil chladný vzduch zo severu. Nad Čiernym morom sa totiž nachádza tlaková níž a nad západnou Európou je zase umiestnený stred tlakovej výše. No a práve medzi týmito dvomi tlakovými útvarmi k nám prúdi spomínaný chladnejší vzduch.

Zrážky

Aj zajtra sa v ňom budú tvoriť zrážky, ktoré očakávame najmä vo forme lokálneho dažďa alebo prehánok. Budú sa vyskytovať najmä na východe, pretože stred tlakovej níže sa bude presúvať smerom na sever až nad Bielorusko.

Teplota

Poveternostná situácia sa zajtra výraznejšie nezmení, takže stredná Európa zostáva v chladnom prostredí, a to znamená, že aj Slovensko sa má nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20, iba na severe bude chladnejšie a to okolo 10 až 15 stupňov.

Vietor

Silnejší vietor dnes ešte zafúkal na západe, východe a na horách, kde v nárazoch dosahoval rýchlosť až 55 km/h.

Zajtra bude naďalej fúkať studený severný vietor a opäť zafúka silnejšie na západe a východe, a to rýchlosťou okolo 25 km/h. Na strednom Slovensku má fúkať iba slabý premenlivý vietor.


Dnes malo Slovensko od výdatných zrážok pokoj. Vyskytli sa však prehánky, alebo slabý dážď a to najmä na severe a východe Slovenska.

Západ bol zrána dokonca slnečný a oblačnosť začala pribúdať až popoludní. Teplota sa cez deň vyšplhala na 20 stupňov, ktoré namerali v Bratislave.

Doprava

Zajtra je nedeľa, takže väčšina z vás oddychuje, ale v neskorších popoludňajších hodinách premávka opäť hustne, pretože sa ľudia vracajú z víkendu domov, takže jazdite pokojne a trpezlivo. Počasie by dopravu komplikovať nemalo, aj keď na západe a východe ešte rátajte so silnejším vetrom.

Noc

A teraz sa pozrime na dnešnú noc. Obloha bude na západe polooblačná, smerom na východ až oblačná so slabým dažďom, alebo prehánkami. Do rána sa vzduch ochladí na 10 až 4 stupne.

Zajtra oslavujú svoj sviatok všetky deti, tak snáď sa počasie umúdri a pršať bude čo najmenej, aj keď predpoveď až taká optimistická nie je.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska však bude zajtra celkom priaznivé počasie, teda: má byť polooblačno, a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele. Teplota vystúpi na 16 až 22 stupňov.

Stredné Slovensko

Na severe stredného Slovenska to už bude horšie, pretože obloha má byť zväčša zatiahnutá s častejšími prehánkami, alebo slabým dažďom ako na ostatnom území, kde sa prehánky vyskytnú len ojedinele. Na severe vystúpi denná teplota na 14 až 15, na juhu sa oteplí do 22 stupňov.

Východné Slovensko

No a najviac zrážok očakávame zajtra na východe Slovenska. Počasie tu bude totiž okrajovo ovplyvňovať tlaková níž, takže má byť prevažne veľká oblačnosť, miestami s dažďom, alebo prehánkami. Teplota vystúpi na 15 až 19 stupňov.

Hory

Na horách bude zajtra prevládať premenlivé oblačné počasie s prehánkami, ktoré budú vo vysokých polohách snehové. V nadmorskej výške 1 500 metrov nad morom bude zhruba 7 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 3, a to je mierna záťaž.

Predpoveď do štvrtka

V pondelok sa pri polooblačnom počasí vyskytnú prehánky najmä na severe a východe. Vietor bude stále fúkať od severozápadu a teplota vystúpi na 15 až 22 stupňov.

V utorok sa zmení smer prúdenia vzduchu a začne fúkať od juhu, a preto sa bude otepľovať. V utorok sa oteplí na 17 až 24 stupňov a popoludní sa už môžu tvoriť prehánky alebo lokálne búrky z tepla.

V stredu bude počasie podobné, ale má byť ešte teplejšie a to 20 až 26 stupňov.

Vo štvrtok začne situáciu ovplyvňovať studený front. Preto bude od západu pribúdať oblačnosť s dažďom, prehánkami, a búrkami. Ale teplota vystúpi vysoko a to na 22 až 28 stupňov.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti