Domáce

Zatvorili závod na výrobu Slatiny. Ľudia ostali bez práce a bez peňazí

mineralka.jpg

Ešte pred desiatimi rokmi tu pracovalo vyše sto ľudí, naposledy sotva 25.

Živorenie a dlhy. To je osud bývalých zamestnancov závodu na plnenie fliaš minerálkou v Slatine pri Leviciach. Linky sa zastavili, ľudia ostali bez roboty a bez peňazí. Ostala im iba bieda.

Minerálku zo Slatiny poznal aj svet. Začali ju plniť už v 19. storočí ako prvú minerálnu vodu na území dnešného Slovenska. No ľudia dostali výpovede a údajne im dlhujú aj výplaty a odstupné. 


Ešte pred desiatimi rokmi tu pracovalo vyše sto ľudí, naposledy sotva 25. Teraz je tu úplné ticho. Pred Vianocami vedenie firmy sľubovalo, že podpíšu najdôležitejší kontrakt v histórii značky a zvýšia zamestnanosť. No zo sľubov nie je nič. Prešlo pol roka a ľudia naopak o prácu prišli.

Závod vlastní investičná skupina Skyside, ktorá kúpila Západoslovenské žriedla. Firma je aj na zozname dlžníkov a jej oficiálna internetová stránka nefunguje. Zohnali sme emailový kontakt. Pýtali sme sa, prečo ľudia nedostali svoje peniaze, prečo plniace linky stoja a čo bude so závodom ďalej. Na žiadnu z týchto otázok sme však konkrétnu odpoveď nedostali.

Čoskoro vraj bude valné zhromaždenie, kde sa rozhodne o ďalšom fungovaní spoločnosti. Majiteľ investičnej skupiny sa v apríli pre týždenník Trend vyjadril, že budúcnosť vidia v licenčnej výrobe nápojov pre iné, renomovanejšie značky.SLATINA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti