Ďalšie návštevy medveďov v Ružomberku. Na sídlisku bola aj medvedica s mladými

RENE_tvnoviny.1.mp4
Zdroj: TV Markíza

Fotopasca zachytila aj medveďa u včelára.

Medvede blízko našich obydlí. Pred pár rokmi to bola výnimočná udalosť , dnes, najmä v lete či na jeseň, je to takmer na dennom poriadku. Ničivé nájazdy či naoko nevinné návštevy sa množia v ostatných dňoch v Ružomberku.

Takto v noci zachytila fotopasca veľkého medveďa u včelára na okraji mesta. Podobnú skúsenosť mal ďalší včelár pred pár dňami. Mal 17 úľov, zostalo mu 12.

Nejde však už len o okrajové časti mesta, medvede sa presúvajú čoraz bližšie k centru. Pri bytovkách videli medvedicu s dvoma mladými.

Kúsok odtiaľ zachytila bezpečnostná kamera ďalšieho jedinca. Na internete kolovalo minulý týždeň aj zaujímavé video. Medveď vyliezol na strom ráno okolo šiestej priamo v meste, keď začínali ľudia chodiť do práce.

V mestských lesoch je vraj 25 medveďov priveľa. Na celom Slovensku ich má byť vyše 1 200.

Rezort životného prostredia udelil minulý rok skoro 20 výnimiek na odstrel. Novinkou je zriadenie pracovnej skupiny na určovanie odchytov alebo opatrení v obciach. Treba rátať s tým, že ich návštevy k obydliam môžu pokračovať. Zatiaľ nikomu neublížili, no netreba sa k nim približovať.


RUŽOMBEROK/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ružomberok

Dôležité udalosti