Stroskotajú pre sankcie plány ruského reťazca, ktorý oznámil príchod na Slovensko? Jasná odpoveď Mere

Stroskotajú pre sankcie plány ruského reťazca, ktorý oznámil príchod na Slovensko? Jasná odpoveď Mere
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Zámer spoločnosti sú tri až päť predajní na našom území.

Na Slovensko zavíta nový obchodný reťazec. Nečakane nepríde zo západu, ale z východu, konkrétne z Ruska. Jeho plány podľa našich informácií nezmenili ani ekonomické sankcie, ktoré väčšina sveta uvalila na Moskvu.

„Naše plány sa nemenia,“ povedala pre TVNOVINY.sk manažérka nákupu Mere Natalia Sinkina.

Obchodný reťazec plánuje na našom trhu otvoriť tri až päť predajní. To, v ktorých slovenských mestách to bude, zatiaľ nie je známe.

„Ak prídeme na Slovensko, tak budeme bežnou slovenskou firmou. Aj naši dodávatelia sú v asi 80 percentách z Európskej únie. Sankcie voči Rusku by si nám teda nemali dotknúť,“ vysvetlila Sinkina.

Cieľom obchodného reťazca je prilákať zákazníkov nízkymi cenami a ak chcú, kúpiť si môžu aj celé palety tovaru. Obmedzenia na zakúpené množstvá nebudú existovať. Neposkytuje však žiadne zľavy a akcie.

„Táto filozofia síce ťaží z lacných potravín, ale vracia nám obchod do 90. rokov. Nechcem povedať, že to nespestrí trh, ale kvalitu nového moderného obchodu to neprinesie,“ myslí si analytik obchodu Ľubomír Drahovský.

Pri nízke ceny obchod neponúka žiadne akcie ani zľavy, ako je zvykom u konkurencie.

Aj keď ide o odlišný model predaja, ako sme na Slovensku zvyknutí, odborníci sa zhodujú, že nový reťazec výrazne trhom nezatrasie.

„Zatriasť konkurenciou na Slovensku v žiadnom prípade nemôže, pretože Slováci sú už zvyknutí na podstatne vyššiu kvalitu maloobchodnej siete,“ myslí si Drahovský.

„Určite si i na Slovensku nájde svoj segment klientov. Celým maloobchodným trhom ale nezatrasie. I zabehnuté veľké reťazce dokážu pomocou akcií výrazne stlačiť ceny tovarov dole a zároveň majú širšiu ponuku produktov,“ pridal sa analytik Boris Tomčiak.

Pre porovnanie, Billa, Tesco či Lidl majú u nás momentálne otvorených po viac ako 150 predajní, Kaufland viac ako 70 prevádzok, slovenské Terno a Kraj 140 obchodov a Coop Jednota prevádzkuje viac ako 2000 supermarketov a potravín.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ekonomika

Dôležité udalosti