Rusi v panike vykupujú základné potraviny. Video ukazuje, ako sa dôchodcovia v supermarkete naťahujú o cukor

Rusi v panike vykupujú základné potraviny. Video ukazuje, ako sa dôchodcovia v supermarkete naťahujú o cukor
Dôchodcovia sa hádajú pre cukor v moskovskom supermarkete. Zdroj: YouTube/Телеканал Прямий

V Prímorskom kraji, ktorý je najvýchodnejšou oblasťou Ruska, stúpol záujem o cukor o 400 percent.

Rusi už začali pociťovať dôsledky sankcií, ktoré na ich krajinu uvalil Západ pre vojenskú agresiu na Ukrajine. Dokazujú to videá zo supermarketov s prázdnymi regálmi a čoraz nervóznejšími zákazníkmi.

Najväčší záujem je, pochopiteľne, o základné potraviny ako múka, cukor, soľ, cestoviny či ryža. Ľudia si v panike robia zásoby, pričom neberú ohľad na ostatných, ktorým sa často neujde ani jedno balenie. Na sociálnych sieťach sa objavilo viacero videí zachytávajúcich, ako sa zväčša ruskí dôchodcovia naťahujú o cukor, informuje portál Metro.

Anna, ktorá nakrútila chaos v moskovskom supermarkete reťazca Perekrestok, uviedla pre denník Podiom Media, že ľudia sa správajú agresívne, lebo ich vystrašili prázdne regály.

Opísala aj incident, keď nahnevaní ľudia napadli zákazníka, ktorý mal plný košík cukru.

Podobné video vzniklo aj v supermarkete v meste Oryol, ktoré sa nachádza 370 kilometrov južne od hlavného mesta.

Pred podobnými scénami varovali západní odborníci už po prvých balíkoch sankcií. Moskva ale tvrdí, že všetkého je dostatok a varovala tých, ktorí skupujú neprimerane veľa tovaru v snahe zarobiť. Ruské úrady teraz preverujú ceny základných komodít v 26 regiónoch krajiny s cieľom zamedziť ich „umelému zvyšovaniu“.

V Prímorskom kraji, ktorý je najvýchodnejšou oblasťou Ruskej federácie, ešte pred tým, ako úrady vyzvali na zastavenie panického zhromažďovania zásob, stúpol záujem o cukor o 400 percent. Aj preto v niektorých ruských reťazcoch zaviedli maximálny počet balení na jednu osobu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti