Ďalší operátor sa rozhodol zvýšiť ceny. Priplatíte si za paušály aj ďalšie služby

Ďalší operátor sa rozhodol zvýšiť ceny. Priplatíte si za paušály aj ďalšie služby
Ilustračná snímka.

Približne dva mesiace po tom, ako najväčší slovenský mobilný operátor Orange oznámil zvýšenie cien za služby, jeho kroky nasleduje aj telekomunikačná spoločnosť Telekom.

Tá o tom informuje na svojej oficiálnej stránke. „Vážení zákazníci, ďakujeme za vašu dôveru, ktorú sa snažíme udržať neustálym zlepšovaním kvality našich služieb. Vývoj situácie na trhu v podobe inflácie, zvyšovania nákladov na energie či poplatkov vysielacích spoločností však spôsobil, že sme pristúpili k zmene názvov, úprave obsahu a zvýšeniu mesačných poplatkov za T paušály, Biznis paušály, program Bez záväzkov, Magio Internet a Magio Televíziu s účinnosťou od 1. mája 2022,“ píše sa v stanovisku, ktoré už formou SMS správy obdržali aj klienti Telekomu.

„Zároveň však prinášame väčší objem dát v mobilných paušáloch, vyššiu rýchlosť Magio Internetu (platí pre vybrané programy) a množstvo ďalších benefitov,“ dopĺňa Telekom. Hovorca spoločnosti Michal Korec nám uviedol, že väčšine služieb stúpne cena o jedno euro mesačne.

„Pri mobilných službách stúpne pri 12 zo 17 paušálov mesačný poplatok o jedno euro, pri dvoch paušáloch sa cena nemení a trom paušálom sa suma navýši o dve eurá. V rámci internetu desiatim z 15 programov stúpne mesačný poplatok o euro, štyrom programom o dve eurá a najvyššiemu prémiovému programu o tri eurá. Pri TV službách stúpne služba polovici programov o 1 až 1,50 €, ostatnej polovici o dve až 2,50 € mesačne,“ spresnil pre tvnoviny.sk Korec.

Telekom nie je jediný

Okrem Orangeu, ktorý od 5. marca 2022 zvýšil ceny za mobily, internet či televíziu, prepísala cenníky nahor aj telekomunikačná spoločnosť UPC. V jej prípade však nešlo o plošné opatrenie. „Zhruba 15-tisíc zákazníkov spoločnosti UPC, ktorí využívajú služby UPC internetu (čiže jedna desatina zákazníkov využívajúcich internet od UPC), dostane v týchto dňoch list alebo email s informáciou o tom, že sa im k 1. 3. upravuje cena,“ uviedol hovorca UPC Jaroslav Kolár s dodatkom, že klienti si priplatia od jedného do dvoch eur.

K určitej korekcii cien pristúpilo aj O2. „Rozhodli sme sa nejsť v tomto roku cestou plošného zvyšovania cien našich produktov, ale úpravou výšky jedného z bonusov, ktorým si zákazníci mohli znížiť svoje faktúry,“ vysvetlil hovorca spoločnosti Ján Kalafut.

Tá zákazníkom ponúkala tzv. Digitálny bonus. Ak používateľ funguje v elektronickej podobe, z faktúry mu spoločnosť doteraz odpustila dve eurá. Od 22. februára to je len jedno euro.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti