Pred Veľkou nocou sa vrátia všetky IC vlaky podľa ich pôvodného grafikonu

Interiér IC vlaku.
Interiér IC vlaku. Zdroj: TASR

Železnice vracajú na trate IC vlaky. Pred Veľkou nocou tak budú ICčka premávať podľa ich pôvodného grafikonu. ZSSK pristúpila k tomuto kroku po tom, čo vláda zrušila všetky protipandemické opatrenia. Súčasťou obmedzení bolo aj obmedzenie IC vlakov z dôvodu nižšieho záujmu o cestovanie. 

Od 10. 4. 2022 sa na trať Bratislava – Žilina – Košice a späť vracajú vlaky IC 52x a od 11. 4. 2022 vlak IC 521.

Jazdné doby vlakov InterCity sú z dôvodu výluk na traťových úsekoch Štrba – Poprad-Tatry, Považská Bystrica – Púchov a v uzle Žilina predĺžené o 19,5 minúty, čo je aj zapracované v aktuálnych časových polohách.

Cena za cestovné v IC vlakoch sa nebude meniť. Lístky si môžete kúpiť v pokladniciach, v e-shope na www.zssk.sk a v mobilnej aplikácii ZSSK Ideme vlakom. Predpredaj na obnovené vlaky IC 520 – 525 začal 28. 3. 2022.

„Zároveň by sme radi dali do pozornosti, že od 10. 4. 2022 nebude v IC vlakoch povolená bezplatná preprava občanov Ukrajiny. Preprava vo vlaku je pre všetkých cestujúcich spoplatnená a možná iba s platným IC cestovným dokladom obsahujúcim miesto. Občania Ukrajiny na svoju bezpečnú a bezplatnú prepravu môžu aj naďalej využívať všetky ostatné kategórie vlakov ZSSK, na preukázanie stačí pas, OP, alebo deklarácia, že ide o občana UA (napr. udelený štatút dočasného odídenca; doklad o prekročení SK-UA hranice). Všetky potrebné informácie v ukrajinskom jazyku nájdu na tejto stránke à https://www.zssk.sk/ukrajina/,“ informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Cestujúci IC vlakmi dostanú zadarmo balenú vodu, elektronickú forma denníka SME pre cestujúcich v 1. a 2. vozňovej triede, možnosť bezplatného prezerania a čítania spoplatnených článkov denníka SME po pripojení sa na Wi-fi ZSSK, teplý nápoj (instantná káva/čaj) pre cestujúcich v 1. vozňovej triede,
k dispozícii bude obsluha mobilbarom a donáška jedla na miesto pre cestujúcich v 1. aj 2. vozňovej triede.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti