Volkswagen aj Jaguar opäť prerušili výrobu, chýbajú komponenty

Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia.
Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Po minulotýždňovej odstávke sa v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia v pondelok rozbehla výroba automobilov na všetkých linkách. Problémy s nedostatkom dielcov však pokračujú a spoločnosť plánuje na štvrtok (14. 4.) ďalšie prerušenie výroby vo všetkých segmentoch, tentoraz na jeden deň. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

„Volkswagen Slovakia prispôsobuje produkciu v závislosti od situácie v zásobovaní dielmi. Od dnešného dňa opätovne beží výroba vo všetkých segmentoch. Produkcia bude prerušená s ohľadom na efektívne riadenie výrobného plánu a logistických procesov vo štvrtok 14. apríla,“ uviedla Kovarovič Makayová. Dôvodom prispôsobovania výrobného programu je aj v tomto prípade celosvetový nedostatok polovodičov v kombinácii s výpadkom dodávok niektorých dielov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Pre najväčšieho výrobcu automobilov na Slovensku ide v krátkom čase už o tretiu odstávku výroby. Firma na dva dni prerušila produkciu už v druhej polovici marca a výrobné linky stáli aj celý minulý týždeň.

Podobné problémy hlásia aj ďalšie automobilky. Minulý aj tento týždeň napríklad dočasne pozastavila výrobu aj automobilka Jaguar Land Rover v Nitre. Dôvodom je tiež nedostatok komponentov. Pozastavenie sa dotkne výrobných prevádzok, ostatné oddelenia pokračujú v práci v štandardnom režime, potvrdila manažérka pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti