Ceny benzínu už viditeľne poklesli. Nemusí ísť len o prechodný jav

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Ceny benzínu od nového roka po prvý raz poklesli. Len v prebiehajúcom týždni sa cenovky na pumpách prepisovali dva razy. Tento trend už potvrdil aj štatistický úrad, ktorý priemerné ceny pohonných hmôt zverejňuje s oneskorením. Pozitívne správy podľa analytičky nateraz nekončia.

Ešte začiatkom roka stál v priemere liter benzínu euro štyridsaťpäť, začiatkom apríla to bolo takmer o tridsať centov viac. V praxi to znamená, že pri 50-litrovej nádrži motoristi zaplatili trinásť eur navyše.  

Karta sa začala obracať a ceny sa nateraz zastabilizovali, dokonca začali klesať. Len pri letmom pohľade na benzínky vidieť, že kým sa začiatkom minulého týždňa ceny šplhali pomaly k euru osemdesiat, v súčasnosti padli na euro sedemdesiat. A ešte zrejme klesnú aj pod túto úroveň.

„Vzhľadom na pokles cien ropy v predchádzajúcich dvoch týždňoch došlo aj k poklesu cien benzínu a nafty na našich čerpacích staniciach. Očakávame, že aj v ďalších dňoch budú ceny na našich pumpách stabilné a prípadne by mohli ešte o niečo klesnúť,“ uviedla analytička Jana Glasová.

Tento trend sme predikovali už začiatkom mesiaca, keďže cena ropy už pred pár týždňami padla z historických rekordov. Slovenský trh však na tieto zmeny reaguje s väčším oneskorením. Môže za to systém cenotvorby, ktorý je založený na kĺzavých priemeroch. Viac sme sa tejto téme venovali TU.

Nafta dobieha benzín

Zaujímavý je aj pohľad na naftu. Tá, aj napriek tomu, že poklesla, čoraz viac sa približuje k benzínu. Kým ešte začiatkom roka bol medzi týmto dvoma komoditami rozdiel desať centov, tak v súčasnosti je to už len jeden, resp. dva centy.

Analytici predpovedajú, že sa tieto ceny napokon vyrovnajú, dokonca hrozí, že nafta bude drahšia. A takúto situáciu motoristi nezažili viac ako desať rokov. V okolitých krajinách je to už realita.

„Predpokladám, že tento scenár môže čoskoro nastať aj na Slovensku,“ uviedol ešte začiatkom apríla analytik J&T Banky Stanislav Pánis.

​Aj napriek miernemu poklesu stále hovoríme o extrémne vysokých cenách pohonných hmôt. Jednoznačne totiž tankujeme najdrahší benzín a naftu v histórii. V medziročnom porovnaní za liter zaplatíme až o 40 centov viac. 

„Ďalší rast cien ropy na svetovom trhu bude pravdepodobne nateraz limitovaný dohodou krajín Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) o uvoľnení zásob ropy zo strategických rezerv. Ďalší vývoj bude však závisieť aj od toho, ako sa bude vyvíjať vojna na Ukrajine a či EÚ zavedie aj sankcie, ktoré by sa týkali dovozu ruskej ropy,“ vysvetlila Glasová.

​Ceny sú zrejme vysoké aj pre neúmerne vysoké marže

Analytik okrem hore uvedených objektívnych dôvodov hovorí aj o možnom zneužívaní situácie.

„Za priblížením ceny nafty k cene benzínu by som hľadal zvýšenie marží v celom obchodnom reťazci. Aj keď je to zásah do slobodného podnikania. V tejto napätej dobe by bolo vhodné, aby mal štát dohľad nad maržami pri všetkých subjektoch, ktoré vstupujú do výroby, distribúcie a predaja nafty,“ myslí si analytik spoločnosti FinGO.sk František Burda.

Na rovnaký problém upozornil aj český ekonóm Lukáš Kovanda. Poukázal na fakt, že rafinačná marža maďarskej skupiny MOL, ktorá ovláda aj Slovnaft, vzrástla podľa dát agentúry Bloomberg desaťnásobne.

„Mimoriadna marža spoločnosti MOL dáva aspoň čiastočne za pravdu tým, ktorí počas rekordného nárastu cien pohonných hmôt v Česku počas tohtoročného marca upozorňovali, že je to v podstatnej miere výsledkom maržovej politiky rafinérií, distribútorov pohonných hmôt a samotných čerpacích staníc,“ upozornil Kovanda na webe newstream.cz.

Prečítajte si tiež:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti