Hodnota gastrolístkov konečne stúpne. Na obedové menu to aj tak nestačí

Gastrolístky.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Hodnota gastrolístkov konečne stúpne. Ministerstvo práce tak reaguje na rast cien. Pre rekordnú infláciu to pravdepodobne nebude stačiť. V mnohých reštauráciách už dávno nestačí na obedové menu len jeden lístok.

Cena gastrolístkov sa mení po viac ako dvoch rokoch. Prakticky od začiatku pandémie bola zmrazená. Doteraz dostávali zamestnanci lístok s minimálnou hodnotou 3 eurá 83 centov. Po novom to bude 4 eurá a 50 centov.

Zamestnávateľ môže samozrejme prispieť aj viac.

Zmena začne platiť od 1. mája.

„Je to dobrá správa pre našich zamestnancov, ale len čiastočne. Vláda konečne od mája zvyšuje stravné, ani to však zamestnancom nebude stačiť na pokrytie kvalitného stravného, keďže obedové menu zdraželo o viac ako 20%,“ hovorí Miriam Filová z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR.

Cena kvalitného obedového menu sa už blíži k hranici 8 až 10 eur. Zamestnávatelia preto budú tlačiť na vládu, aby stravné opätovne zvýšila ešte tento rok.

Zamestnanec si môže dať vyplácať príspevok na stravu aj v hotovosti.

Hore pôjdu aj diéty, ktoré zamestnanci dostávajú za pracovné cesty. Ich výška je naďalej závislá od počtu hodín, koľko bol zamestnanec odcestovaný.

Pozrite si aj reportáž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti