Priplatia si aj zákazníci automobilových predajní. Vyššie ceny majú nielen nové, ale aj ojazdené autá

Priplatia si aj zákazníci automobilových predajní. Vyššie ceny majú nielen nové, ale aj ojazdené autá
Vyššie ceny majú nielen nové, ale aj ojazdené autá Zdroj: TV Markíza

Zdražovanie už cítime nielen v potravinách či pri platení účtov za energie, ale smerom nahor sa prepisujú aj cenovky v automobilových showroomoch. No to nie je všetko. Vyššie ceny nemajú len nové, ale aj ojazdené autá.

Náš cenový prieskum s ojazdenými autami sme začali na južnom Slovensku. Do autobazáru v Nových zámkoch dorazilo zdražovanie ešte v minulom roku. Najlepšie je to vidieť na cene obľúbenej Octavii Combi. Ani nie trojročné auto tam v súčasnosti predávajú za 18-tisíc.

A ešte výraznejšie je vidieť rast cien pri dieslovom Superbe v najvyššej výbave. „Aktuálne sa cena pohybuje okolo 27-tisíc, pred polrokom bola cena za tieto vozidlá okolo 25 500 eur,“ uviedol predajca.

Cenovky sa však prepisovali skoro vo všetkých autobazároch a na každom aute. Výnimkou neboli ani najstaršie, a teda najlacnejšie autá.

Pavol Prepiak zo Združenia automobilového priemyslu hovorí, že cena starších áut priamo súvisí s tými novými. Európa totiž zažila iba za posledné dva roky obrovské výpadky vo výrobe nových modelov. Môže za to pandémia, ale aj nedostatok čipov.

Najnovšie dokonca vznikajú kuriózne situácie. Niektoré ojazdené autá dokážete predať naozaj výhodne.

Ako je to možné, sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti