Aj Bulharsko chce výnimku na ropu, inak nový balík sankcií EÚ proti Rusku nepodporí

Aj Bulharsko chce výnimku na ropu, inak nový balík sankcií EÚ proti Rusku nepodporí
Ilustračná snímka.

Bulharsko nepodporí nový balík sankcií Európskej únie proti Rusku, ak krajina nedostane výnimku z navrhovaného embarga na dovoz ruskej ropy. Uviedol to v nedeľu večer (8. 5.) po rokovaniach EÚ podpredseda bulharskej vlády Asen Vasilev.

Krajiny Európskej únie (EÚ) zatiaľ ani po niekoľkých dňoch rokovaní nenašli kompromis v otázke embarga na ruskú ropu, podľa agentúry Reuters však počas nedele urobili pokrok. V rokovaniach sa bude pokračovať s cieľom nájsť čo najvhodnejšie riešenie pre krajiny najviac závislé od dovozu ruskej ropy.

Súvisiaci obsah

​​„Rokovania budú pokračovať zajtra aj v utorok,“ povedal v nedeľu Vasilev pre bulharskú televíziu BNT. Ako dodal, pozícia Bulharska je jasná. „Ak sa niektorým krajinám dá výnimka, potom ju požadujeme aj my. V prípade, že Bulharsko výnimku nedostane, sankcie nepodporíme. Vzhľadom na súčasné rokovania však neočakávam, že by to došlo až do takejto situácie,“ dodal.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sankcie

Dôležité udalosti

ONLINE: Moskva si nie je istá, či potrebuje obnovenie vzťahov so Západom, uviedol Lavrov ON-LINE
  • Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Moskva zváži ponuky na opätovné nadviazanie vzťahov so Západom, no premyslí si, či je takýto krok potrebný.

  • Ukrajinská ambasáda v Česku pripomína, že od začiatku vojny prišlo o život 234 detí a 433 bolo…

  • Ukrajina nedostáva zbrane a munície, upozornil minister zahraničia Dmytro Kuleba. Partnerov vyzval,…