Vláda nerokovala o protiinflačnom balíčku

Vláda nerokovala na dnešnom (11. 5.) zasadnutí rokovať o protiinflačnom balíku. Ide o súbor opatrení, ktorý spôsobuje v koalícii problémy. Ministerka investícií Veronika Remišová pred rokovaním vlády uviedla, že sa dozvedela, že o balíku zrejme dnes nerozhodnú. Minister hospodárstva Richard Sulík ho mal údajne podmieniť šéfom Protimonopolného úradu. 

„Ja som si myslela, že sme sa dohodli v pondelok na koaličnej rade, kde sme sedeli do jednej v noci, kde sme boli viac menej dohodnutí na nejakých parametroch. Teraz som sa dozvedela, že naša dohoda neplatí, že protiinflačný balíček na vládu pravdepodobne nepôjde a zvýšenie daňového bonusu by mal pán Sulík podmieňovať šéfom Protimonopolného úradu. Takže budem chcieť vysvetlenia, pretože keď sa na niečom dohodneme, malo by to platiť,“ povedala Remišová.

Dodala, že daňový bonus je znižovanie daní pre pracujúce rodiny. „Je to znižovanie daní. Je to niečo, čo strana SaS má vo svojom programe a za čo SaS bojuje. Toto by mala byť absolútna priorita, ak ideme podľa programového vyhlásenia vlády, aby to bolo schválené. Takže nerozumiem, prečo na poslednú chvíľu tieto obštrukcie,“ hovorí Remišová.

Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš potvrdil, že návrh posunuli o týždeň. „Momentálne to však, bohužiaľ, stojí na SaS, aj predlžovanie, aj rokovania, ale keďže sme seriózni partneri, tak ich chceme získať na palubu a dáme tomu ešte týždeň,“ skonštatoval.

Myslí si, že už sa blížia k cieľu rokovania. Najlepšie by však podľa neho bolo, aby boli všetci štyria koaliční partneri „na palube“. „Myslím si, že keď sa to ešte o týždeň posunie, tak sa žiadna tragédia nestane,“ podotkol Šipoš.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.