Matovič vyhlásil, že ak pomoc rodinám neprejde, koalícia pre neho stráca zmysel

Minister financií Igor Matovič informuje o aktuálnej situácii v súvislosti s podporou rodín, o ktorej rokuje koalícia. Minister hospodárstva Richard Sulík po rokovaní vlády vyhlásil, že zvýšenie daňového bonusu SaS nebude vetovať. Naopak svoje veto uplatnia na návrh vyplatiť rodičom príspevky na krúžky. Liberálom sa nepáči spôsob financovania podpory.

Matovič povedal, že návrh z rokovania vlády stiahol, aby dal SaS týždeň na preštudovanie materiálu. 

„Takto sa nedá robiť politika. Slovenské rodiny očakávajú intenzívnu pomoc štátu dupľom v krajine, kde je najvyššie riziko chudoby. Robert Fico a Peter Pellegrini dvíhali ročne rodinné prídavky o 20 centov. Po dvanástich rokoch zdierania rodín prišla doba mimoriadne veľkej inflácie. To si pýta, aby štát zabezpečil to, čo je písané v ústave, že Slovensko je sociálny štát a hodiť rodiny cez palubu a brať si ich ako rukojemníkov je nemiestne a mimo misu. Mrzí ma tento postoj SaS, že sú advokátmi bohatých,“ kritizuje Matovič Sulíka. 

Ministrovi hospodárstva sa nepáči spôsob financovania podpory rodín. Matovič chce peniaze získať cez vyššie dane niektorých spoločností. Sulík vyhlásil, že zvyšovanie daní je červená čiara, cez ktorú nepôjdu. Matovič priblížil, že išlo by o približne sto firiem, ktoré podnikajú na základe licencie. Tieto spoločnosti nemajú podľa Matoviča dokonalý konkurenčný trh a teda majú výhodu.

„Pre OĽaNO je červená čiara, aby rodiny neostali v štychu,“ vyhlásil Matovič. Pripustil, že ak pomoc neprejde, koalícia pre neho stráca zmysel.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti

ONLINE: Moskva si nie je istá, či potrebuje obnovenie vzťahov so Západom, uviedol Lavrov ON-LINE
  • Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Moskva zváži ponuky na opätovné nadviazanie vzťahov so Západom, no premyslí si, či je takýto krok potrebný.

  • Ukrajina nedostáva zbrane a munície, upozornil minister zahraničia Dmytro Kuleba. Partnerov vyzval,…

  • Predpokladané straty na ruskej strane od začiatku vojny podľa Ukrajiny