Seniori nebudú mať kde nakúpiť potraviny. Pre zvyšujúce ceny zrejme skončí pojazdná predajňa v dedinkách

Seniori nebudú mať kde nakúpiť potraviny. Pre zvyšujúce ceny zrejme skončí pojazdná predajňa v dedinkách
Seniori nebudú mať, kde nakúpiť potraviny. Zdroj: TV Markíza

Pojazdná predajňa zrejme skončí. Čoraz vyššie ceny a náklady ľudí oberú aj o občasnú možnosť nakúpiť si potraviny v dedine. Viaceré obce na severovýchode Slovenska si tak bez cestovania potraviny nezabezpečia.  

Nakupovať v mieste bydliska je čoraz väčšia vzácnosť. V malých dedinách to dobre poznajú. „Kraj nemá záujem, aby žili ľudia na dedine, tak nech vysťahuje dedinu do mesta a v meste budeme robiť nákupy,“ tvrdí obyvateľ obce Medvedie z okresu Svidník.

Nielen neustále sa zvyšujúce ceny potravín, ale takisto aj zvyšujúce sa náklady na pohonné látky. Toto je ten hlavný dôvod, prečo pojazdná predajňa pod Duklou s najväčšou pravdepodobnosťou skončí.  

„Jednoznačne. Cena nafty, cena potravín, takže ľudia počítajú každú korunu. A skoro o polovičku menej nakupujú. Niektorí sú z toho nešťastní, lebo mnohí sú závislí od takejto pojazdnej predajne, lebo do Svidníka nechodia,“ vysvetľuje Pavol Krajňák, prevádzkovateľ pojazdnej predajne.

Medvedie vo svidníckom okrese s ani nie 80 obyvateľmi nie je ani zďaleka jedinou obcou bez predajne potravín. Podľa Združenia miest a obcí takýto problém majú na Slovensku stovky obcí. 

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti