Matovič predstavil upravenú pomoc rodinám. Na krúžky chce dať menej

Minister financií Igor Matovič informuje o pomoci rodinám. Na balíčku pomoci sa zatiaľ koalícia nedohodla. SaS chce vetovať príspevky na voľnočasové aktivity pre deti. Matovič hovorí, že ak pomoc neprejde, koalícia stráca význam.

Matovič priblížil, že návrh, o ktorom bude rozhodovať vláda, mierne zmenil. Príspevok na krúžky pre dieťaťa znížil na 50 eur. Prídavok na dieťa by sa mal zvýšiť na 50 eur mesačne. Nárok naň bude mať každé dieťa do ukončenia denného štúdia vysokej školy. Prilepšiť by si navyše mohli ešte pracujúci rodičia. Daňový bonus na dieťa by sa mal zvýšiť na 50 eur. O túto sumu menej by pracujúci platili na daniach.

„Nezalepíme oči ľuďom jednorazovou pomocou. Táto doba vyžaduje systematickú a trvalú pomoc. Ceny, ktoré narástli, už neklesnú späť. Rodiny nemôžeme nechať v štichu. Každé šieste dieťa žije v rodine pod hranicou chudoby. To je výsledok Ficovho a Pellegriniho budovania sociálneho štátu,“ vyhlásil Matovič.

Minister vysvetlil, že podľa údajov Eurostatu sú rodiny s deťmi na Slovensku ohrozené chudobou výrazne viac ako priemerné rodiny v Európskej únii. Matovičov cieľ je, aby pracujúci rodičia detí do 15 rokov dostali navyše 200 eur. Ďalší 50-eurový príspevok by dostali deti do 15 rokov.

Pomoc rodinám.
Pomoc rodinám. Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti