Home Credit odchádza z ruského trhu, oznámila spoločnosť PPF

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/stasokulov

PPF a Home Credit podpísali dohodu so skupinou individuálnych investorov na čele s Ivanom Tyryškinom o predaji svojich bankových aktivít v Rusku. Skupina Home Credit and Finance Bank (HCFB) tak odchádza z ruského trhu. 

Kazašská Bank Home Credit, ktorá je dcérskou spoločnosťou HCFB, bude predaná akcionárom a manažérom zo skupiny PPF a Home Credit. HCFB a jej dcérske spoločnosti vykazujú dobré ekonomické výsledky a pôsobia v súlade s právnymi podmienkami platnými v Rusku a v Kazachstane. Cena transakcie nebude po dohode s oboma stranami zverejnená. Spoločnosť PPF informuje, že Ivan Tyryškin výrazne prispel k budovaniu základných moderných finančných trhov v Rusku ako generálny riaditeľ burzy RTS.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.