Coolcola, Fancy a Street. Rusi začali vyrábať nápoje, ktoré sú napodobeninami amerických produktov

Coolcola, Fancy a Street. Rusi začali vyrábať nápoje, ktoré sú napodobeninami amerických produktov
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Ruský pivovar predstavil nový rad sýtených nápojov, ktoré majú byť náhradou za produkty amerických firiem Coca-Cola či Pepsico, informuje portál denníka The Moscow Times. Tieto značky opustili ruský trh v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu už začiatkom marca.

Dilemu ruského obyvateľstva, ktoré rozmýšľalo, aké nápoje začne piť namiesto obľúbených amerických značiek, najnovšie vyriešil populárny pivovar Očakovo.

Vedenie firmy oznámilo, že začína vyrábať sladené s názvom Coolcola, Fancy a Street. Už na prvý pohľad je jasné, že sa pri tvorbe dizajnu inšpirovali najznámejšími nápojmi najväčších amerických výrobcov sýtených nápojov. Zatiaľ čo fľaša Coolcoly je akýmsi hybridom medzi Pepsi Colou a Coca-Colou, Fancy je imitáciou Fanty. Produkt Street je určený pre milovníkov nápoja Sprite. Všetky tri nápoje svoje predlohy pripomínajú aj chuťou.

V ruských obchodoch je stále možné kúpiť aj produkty od Coca-Coly, ich ceny však vystrelili poriadne nahor. Predávajú sa aj s 200-percentnou prirážkou oproti cenám spred začiatku ruskej ofenzívy na Ukrajine.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti