Slováci čoraz viac chodia do Maďarska za lacným palivom. Nie všade však nájdete regulované ceny

Už niekoľko týždňov sa dá v Maďarsku tankovať benzín či nafta v prepočte za 1,26 eura. Lákavá cena priťahuje vodičov aj zo vzdialenejších okresov, keďže na plnej nádrži ušetria nemalé peniaze.

Prevádzkari o publicitu nestoja a miestnym prekáža, že sa pred čerpacou stanicou nevedia radiť a blokujú obyvateľom výjazd. V Rajke bol podľa motoristov rad na vyše hodinu. Na vlastnej koži sme šli pozrieť situáciu do Mosonmagyarováru, ktorý je od hraníc zo Slovenskom vzdialený 20 kilometrov a je tam viac čerpacích staníc.

Na prvej čerpacej stanici sme videli, že nepredávajú vôbec pohonné látky so zastropovanou cenou 480 forintov. V ponuke sú iba drahé prémiové palivá. Druhá čerpacia stanica ponúka iba lacné palivá, momentálne však nemá žiadne. Bez lacných palív bola aj tretia stanica, čo nám priznal prevádzkar.

Tie, čo ich v ponuke mali, bolo vidieť podľa dlhých radov. Profesionálni vodiči prechádzajúci Maďarskom už majú recept, ako rýchlo a lacno natankovať. Treba sa vzdialiť od hraníc.

Niektoré stanice takisto ponúkajú iba tie drahšie palivá. Na automatických si môžete natankovať len desať litrov do nádrže a päť litrov do kanistra. Čo Slovákov neteší je fakt, že tankovacia turistika v Maďarsku o chvíľu končí.

V Rakúsku sa na čerpacích staniciach nečaká vôbec. Dôvodom sú vysoké ceny, dokonca vyššie ako u nás.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti