O tomto môžeme iba snívať. Prečítajte si, aké protiinflačné opatrenie pre ľudí zaviedla vláda v Nemecku

O tomto môžeme iba snívať. Prečítajte si, aké protiinflačné opatrenie pre ľudí zaviedla vláda v Nemecku
Peniaze - ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR - František Iván

Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn (DB) a ďalšie prepravné firmy začali v pondelok predávať mesačné cestovné lístky za deväť eur. Ide o súčasť vládneho balíčka opatrení, ktorý je reakciou na stúpajúcu infláciu a vysoké ceny pohonných látok. Podľa DB je záujem o lístky enormný – len v pondelkových skorých ranných hodinách spoločnosť cez internet predala okolo 50.000 mesačníkov. Informovala o tom agentúra DPA.

S týmito lístkami môžu ľudia cestovať regionálnou autobusovou a vlakovou dopravou po celom Nemecku. Mesačníky je možné rezervovať na mesiace jún, júl a august. Spolková vláda chce touto ponukou odbremeniť spotrebiteľov vzhľadom na vysokú infláciu a tiež zatraktívniť verejnú dopravu.

Balíček opatrení namierený proti inflácii schválila horná komora nemeckého parlamentu (Bundesrat) v piatok. Opatrenia budú financované zo zdrojov vlády, ktorá na to vyčlenila 2,5 miliardy eur s cieľom kompenzovať dopravcom straty v ziskoch počas troch letných mesiacov.

Spolkový vládny kabinet schválil aj zníženie koncových cien benzínu a nafty prostredníctvom dočasných daňových úľav. Cieľom opatrení je dostať ceny pohonných látok späť na úroveň pred krízou. Tie začali prudko rásť po tom, ako Rusko vo februári podniklo inváziu na Ukrajinu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.