EÚ poskytne Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (na obrazovke) sa prihovára z Kyjeva počas dvojdňového mimoriadneho summitu EÚ.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (na obrazovke) sa prihovára z Kyjeva počas dvojdňového mimoriadneho summitu EÚ. Zdroj: AP Photo/Olivier Matthys

Európska únia poskytne Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc vo výške až do deväť miliárd eur. Oznámil to v noci na utorok predseda Európskej rady Charles Michel. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a DPA.

Na poskytnutí tejto finančnej pomoci sa dohodli lídri členských krajín EÚ na mimoriadnom summite v Bruseli. Peniaze majú Ukrajine pomôcť pokryť verejné výdavky a udržať v prevádzke nemocnice a školy v krajine, píše DPA. Táto agentúra dodáva, že lídri sa ešte nedohodli na tom, akou formou - či vo forme grantov alebo pôžičiek - budú prostriedky Ukrajine poskytnuté.

Prečítajte si tiež:

​Lídri členských krajín EÚ sa v pondelok neskoro večer dohodli aj na zavedení čiastočného ropného embarga voči Rusku. Toto embargo sa vzťahuje len na ruskú ropu dovezenú po mori. Povoľuje dočasné výnimky pre dodávky prostredníctvom potrubia, píše agentúra AP.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti