Známa automobilka zvoláva tieto modely áut pre možné problémy s brzdami. Dotknúť sa to môže aj Slovenska

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/lumen-digital

Nemecká automobilka Mercedes-Benz zvoláva po celom svete do servisov takmer milión starších áut. Dôvodom sú možné problémy z brzdovým systémom. Uviedol to cez víkend Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Podľa informácií KBA ešte z 1. júna, ktoré nemecké médiá zverejnili v sobotu večer (4. 6.), zvolávanie sa týka športovo-úžitkových vozidiel triedy ML a GL a prémiového minivanu triedy R vyrobených v rokoch 2004 až 2015. "Korózia posilňovača bŕzd môže v najhoršom prípade viesť k prerušeniu spojenia medzi brzdovým pedálom a brzdovým systémom," uviedol KBA.

Úrad dodal, že Mercedes-Benz zvoláva celosvetovo do servisov 993.407 vozidiel. Na domácom trhu sa tento proces týka približne 70.000 áut.

Firma zvolávanie neskôr pre AFP potvrdila a uviedla, že s ním začne okamžite, pričom bude informovať vlastníkov "problémom potenciálne dotknutých vozidiel". Zvolávací proces bude podľa Mercedesu zahrnovať kontrolu vozidiel, ktoré by mohli mať problém, a v závislosti od výsledku kontroly aj výmenu potrebných komponentov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti