Jedna z najznámejších automobiliek zvoláva na Slovensku autá. Tieto modely sú problematické

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/lumen-digital

Obrovská zvolávacia akcia Mercedesu. Takmer milión áut po celom svete musí ísť do servisu, dôvodom sú problémy s brzdami. Nemecká automobilka už začala kontaktovať majiteľov aj na Slovensku.

Ak ste majiteľom Mercedesu, mali by ste spozornieť. Jedna z najznámejších automobiliek na svete zvoláva vybrané modely na kontrolu. Konkrétne ide o športovo-úžitkové vozidlá triedy ML a GL a prémiové minivany triedy R vyrobené v rokoch 2004 až 2015.

Proces zvolávania sa podľa našich informácií už začal aj na Slovensku.

„Zvolávacia akcia prebieha aj na slovenskom trhu,“ uviedol pre TVNOVINY.sk PR manažér Mercedes-Benz Slovakia Michal Žitný. Pokúsili sme sa zistiť, koľkých áut sa to týka, ale na túto otázku sme už odpoveď nedostali.

Problémom sú brzdy 

Automobilka tvrdí, že problémom je možná korózia v oblasti brzdného systému, čo môže sčasti znefunkčniť brzdenie.

„Korózia posilňovača bŕzd môže v najhoršom prípade viesť k prerušeniu spojenia medzi brzdovým pedálom a brzdovým systémom,“ uvádza automobilka vo svojom oficiálnom stanovisku. V praxi to teda znamená až možné zlyhanie bŕzd počas jazdy.

„Proces stiahnutia z obehu bude zahŕňať kontrolu vozidiel a v závislosti od výsledkov kontroly aj prípadnú výmenu dielov. Do vykonania kontroly prosíme našich zákazníkov, aby nejazdili so svojimi vozidlami,“ žiada automobilka majiteľov áut.

Automobilka sľubuje, že je ochotná v čase opravy auta poskytnúť náhradné vozidlo.

Na celom svete ide o takmer milión vozidiel. V realite ale pôjde o menšie číslo, keďže najstaršie autá majú až 18 rokov a dávno už môžu byť vyradené z prevádzky.

„Ide o počet všetkých vyrobených vozidiel v príslušnom časovom rámci. To znamená, že skutočný počet dotknutých vozidiel bude výrazne nižší, keďže na cestách už nie sú všetky vozidlá. Ale toto číslo jednoducho nepoznáme,“ uzatvára automobilka.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti