Nový vlastník reťazca McDonald's v Rusku ukázal, ako bude vyzerať logo

Nový vlastník reťazca McDonald's v Rusku ukázal, ako bude vyzerať logo
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Nový vlastník siete reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald's v Rusku ukázal nové logo a oznámil, že prvých 15 prevádzok otvorí už v nedeľu, informuje portál BBC.

Logo sa skladá z kruhu a dvoch čiar, ktoré majú predstavovať hamburger a dve hranolky. „Zelené pozadie loga symbolizuje kvalitu produktov a obsluhy, na ktoré sú zákazníci zvyknutí," uviedol pre denník Izvestia zástupca firmy Sistema PBO, ktorá je novým vlastníkom siete rýchleho občerstvenia.

Spoločnosť zatiaľ neuviedla, aký bude mať reťazec názov. Podľa portálu Izvestia sa zvažovalo až 8 možností. Okrem iných sa spomína názov „Tot Samyj“ v preklade „taký istý“ alebo „Svobodnaya Kassa“ v preklade „bezplatná pokladňa“.

Americká spoločnosť McDonald's v máji predala sieť reštaurácií Alexandrovi Govorovi, jednému z držiteľov licencie v Rusku, a po viac ako troch desaťročiach tak odišla z krajiny.

McDonald's dočasne zatvoril svoje reštaurácie v Rusku v marci po tom, ako Moskva vyslala vojakov na Ukrajinu. Govor vyhlásil, že okrem opätovného otvorenia reštaurácií s novým názvom plánuje zvýšiť ich počet na 1000 z 850, ktoré prevzal minulý mesiac.

„Máme náročný a ambiciózny plán - znovu otvoriť všetky reštaurácie reťazca do dvoch mesiacov,“ povedal Govor, ktorý pôvodne vlastnil 25 reštaurácií McDonald's na Sibíri ako franšízant, v rozhovore pre časopis Forbes Russia.

Už 12. júna by sa mala znovu otvoriť aj reštaurácia na Puškinovom námestí v Moskve. To bola totiž prvá pobočka americkej siete v Rusku, ktorú tam otvorila v roku 1990, keď sa Sovietsky zväz rozpadal, a stala sa symbolom amerického kapitalizmu.

Podľa ruskej protimonopolnej služby, ktorá prevzatie schválila, si McDonald's ponechal právo spätne odkúpiť svoje ruské reštaurácie do 15 rokov.
Govor, ktorý získal majetok v ruskom uhoľnom a ropnom sektore, odmietol povedať, koľko zaplatil, ale uviedol, že boli aj ďalší záujemcovia, ktorí chceli prevziať celý reťazec.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti