Rázny krok: Veľký mobilný operátor zdraží vybrané paušály a spoplatní pri nich hovory do EÚ

Odpočúvajú nás cez telefón?
Zdroj: Reflex

Klienti mobilného operátora Orange si za niektoré služby po novom priplatia. Operátor oznámil zvýšenie ceny Biznis paušálov, pri ktorých zároveň spoplatní aj volania do zahraničia. Informáciu priniesol portál zive.aktuality.sk.

Orange ohlásil prvé plošné zdražovanie už začiatkom marca. To sa týkalo bežných paušálov, televízie i internetu, nie však Biznis paušálov. Od 16. júla ale operátor zvýši ceny aj pri týchto produktoch, a to o jedno až päť eur mesačne. Podrobné zmeny jednotlivých programov rozpísal Orange na svojej webovej stránke.

Za najlacnejší program Go Biznis 5 po novom zaplatíte o jedno euro viac a hovory pri nich zdražia o dva centy za minútu.

Go Biznis 5
Go Biznis 5 Zdroj: Orange

​Navýšenie sa týka aj ostatných balíkov. Za program Go Biznis 10 si priplatíte dve eurá, Go Biznis 20 už bude stáť 22 eur a Go Biznis 30 a 40 sa navýšia o tri eurá. Ceny paušálov sa nebudú meniť pri dvoch programoch, konkrétne Go Biznis 70 a 100.

Go Biznis 40
Go Biznis 40 Zdroj: Orange

​Operátor tiež z programov odstraňuje automatický prenos dát do ďalšieho mesiaca a zrušil Nonstop dátové balíky  Sociálne siete, Video či Čet (podľa konkrétneho paušálu). Naopak zvyšuje objem predplatených dát a bonusom je aj možnosť bezplatného prístupu k 5G sieti.

Ako sme uviedli vyššie, novinkou je, že Orange spoplatní pri Biznis paušáloch volania zo Slovenska do Európskej únie a Zóny 1, a to za 0,03 € za minútu. Pri bežných paušáloch zostávajú tieto hovory v cene balíka.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti