Budovu parlamentu čaká v lete rekonštrukcia, ktorá úplne odstaví rokovaciu sálu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šetria, kde sa dá. Aj v parlamente pociťujú enormný nárast cien energií. Prejavuje sa to nielen v prehriatých kanceláriách. Stráda celý areál s Bratislavským hradom, ktorý bežne navštevujú aj turisti. V lete ale čaká parlament zásadná rekonštrukcia, ktorá na nejaký čas úplne odstaví rokovaciu sálu.

Najprv sa v budove objavili výzvy k šetreniu. Potom skrátili čas nočného osvetlenia hradu, vypína sa už o 23. hodine. Teraz už do kancelárií, ani do chodieb, neprúdi studený vzduch. Klimatizovaná je ešte rokovacia sála. Niektorých by azda potešilo, keby to vypli aj tam. Úsporne opatrenia sú rôzne. Aby ušetrili 20-tisíc eur, v lete nepustia ani fontánu.

Prečítajte si tiež:

​Národná rada plánuje po 30 rokoch veľkú rekonštrukciu. Plánovaná investícia je takmer jeden a pol milióna eur, od ktorej si vedenie parlamentu sľubuje výraznú energetickú úsporu do budúcna. Niektoré časti sú už v havarijnom stave.

V praxi to znamená, že nejaký čas bude rokovacia sála úplne odstavená. V prípade nečakanej letnej mimoriadnej schôdze skrátka nepoužiteľná.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.