Po veľkom kybernetickom útoku sa Telekomu postupne podarilo obnoviť ďalšie služby

Spoločnosť Telekom zasiahol v nedeľu 26. júna veľký kybernetický útok. Niektoré systémy už postupne obnovujú.

„V uplynulých hodinách sa nám podarilo opätovne sprevádzkovať Telekom aplikáciu a e-shop s väčšinou funkcií: Zákazníci si môžu napríklad manažovať členov skupiny Magenta 1 a darovať im dáta, priamo v Telekom aplikácií sa dajú aktivovať dátové balíčky či sledovať spotrebu, k dispozícii je opäť aj aktivácia roamingových balíčkov cez Telekom aplikáciu, na e-shope sa dá zadať objednávka paušálu či telefónu alebo aj predĺženie zmluvy,“ informoval hovorca Telekomu Michal Korec.

Hovorca Telekomu Michal Korec uviedol, že zákazníci majú k dispozícii viac možností pre vybavovanie svojich požiadaviek.

„Naši zákazníci môžu neustále využívať svoje služby na našich sieťach a prevádzka prebieha v plnom režime. Aktuálne majú k dispozícii čoraz viac možností pre manažovanie služieb,“ dodal Korec.

„Na predplatených kartách si môžu tiež aktivovať dátové balíčky cez SMS a dobiť kredit osobne na predajniach, cez platobné terminály či bankomaty vybraných bánk, na mesačných paušáloch sa už dajú aktivovať dátové balíčky cez SMS. Naše call centrá fungujú a naše predajne sú otvorené, aj keď s limitovanými možnosťami,“ informoval hovorca.

O vývoji situácie bude spoločnosť svojich zákazníkov priebežne informovať.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti