Od piatka môžete očakávať zmeny pri platbách na pobočkách Sociálnej poisťovne

Sociálna poisťovňa zrušila od 1. júla hotovostné úhrady a klienti na jej pracoviskách zaplatia od tohto termínu už len bezhotovostne. Využiť môžu platobné terminály, bankový prevod či poštové poukážky. Tieto možnosti tak zabezpečujú moderný, spoľahlivý a bezpečnejší spôsob platieb spojených so sociálnym poistením, uviedla vo štvrtok Sociálna poisťovňa.

"Pre tento krok sa Sociálna poisťovňa rozhodla postupne, na základe skúseností z tzv. pandemického obdobia," uviedol hovorca poisťovne Martin Kontúr. Od apríla 2020 bola v súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie zrušená hotovostná forma úhrady poistného, penále a pokút, a to z dôvodu zamedzenia šíreniu ochorenia COVID-19.

Od 1. júla tak platby bankovkami a mincami na pracoviskách Sociálnej poisťovne nahradia platby platobnými terminálmi, bankovými prevodmi alebo poštovými poukážkami. Svoje záväzky, ako napríklad poistné na sociálne poistenie, povinné príspevky na starobné dôchodkové sporenie či penále a pokuty, si tak klient dokáže uhradiť aj bez návštevy pobočky. Podobne je možné vrátiť aj prípadné neprávom vyplatené dávky.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti