V najväčšej továrni na čokoládu objavili salmonelu. Kontaminované výrobky sa k zákazníkom nedostali

V najväčšej továrni na čokoládu objavili salmonelu. Kontaminované výrobky sa k zákazníkom nedostali
Najväčší svetový producent kakaa a čokoládových výrobkov, švajčiarska skupina Barry Callebaut, zastavil výrobu čokolády vo svojej fabrike v belgickom meste Wieze. Zdroj: Profimedia.sk

Švajčiarska firma Barry Callebaut v piatok oznámila, že žiadna čokoláda kontaminovaná salmonelou nebola dodaná klientom. Uviedla to deň po zastavení výroby v najväčšej továrni na čokoládu na svete v belgickom Wieze. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

"Na základe interného vyšetrovania Barry Callebaut potvrdzuje, že žiadne čokoládové výrobky ovplyvnené výrobnou šaržou s pozitívnou salmonelou sa nedostali do maloobchodného potravinového reťazca," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Továreň vo Wieze vyrába tekutú čokoládu vo veľkoobchodných dávkach pre 73 producentov sladkostí. Medzi jej odberateľov patria aj priemyselné giganty, ako sú Hershey, Mondelez, Nestlé alebo Unilever.

Švajčiarsky gigant Barry Callebaut preventívne zastavil výrobu v belgickom meste Wieze po objavení salmonely. Skupina Barry Callebaut zamestnáva viac ako 13.000 ľudí a má vyše 60 výrobných závodov po celom svete.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti