Na chorvátskych pumpách padlo zásadné rozhodnutie. Tešiť sa môžu aj Slováci

Na chorvátskych pumpách padlo zásadné rozhodnutie. Tešiť sa môžu aj Slováci
Ilustračná snímka. Zdroj: TVNOVINY.sk

Šoféri v Chorvátsku čakali na rozhodnutie vlády o tom, či budú naďalej zastropované ceny benzínu a nafty na tamojších čerpacích staniciach. A vypočuli si dobrú správu. Zastropovanie predĺžili o ďalších 14 dní, zdražovanie sa tak zatiaľ nekoná, informuje tn.cz s odvolaním sa na chorvátsky portál RTL.

Rozhodnutie vlády tak ovplyvní aj Slovákov, ktorí sa k Jadranu vyberú autom. Nemusia sa báť, že ceny stúpnu do drastických výšok, ako hrozilo ešte cez víkend

Chorvátska vyhláškou stanovila najvyššie maloobchodné a veľkoobchodné ceny ropných produktov. Liter benzínu tu stojí 13,50 chorvátskych kún, teda 1,79 eura. Za liter nafty zaplatia vodiči 13,08 kún, čo je v prepočte 1,74 eura.

Zastropovanie zatiaľ platí do pondelka 18. júla. Ako píšu miestne médiá, cieľom prijatých opatrení je zachovať životný štandard občanov a zároveň príjmy z letnej turistickej sezóny.

Pozor však na to, kde tankujete. Na hlavných ťahoch a diaľniciach sú stále ceny trhové. Lacnejší benzín nájdete v mestách.

Zvyšovanie cien trápi celý svet vrátane Slovákov už niekoľko mesiacov. Liter benzínu a nafty sa momentálne pohybuje na úrovni okolo 1,90 eura. No analytici pripúšťajú, že by čoskoro mohli mierne poklesnúť. Viac sa dočítate TU.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti