Na Slovensko dorazila nová značka áut. Lákať môže svojou cenou

Ilustračná foto.
Zdroj: Shutterstock.com/Mikbiz

Na slovenský trh prišla nová značka automobilov, britská MG Motors. Vodičov chce osloviť dizajnom, ale aj cenou. Prémiovo ju uviedli v Prahe, okrem Slovenska totiž prišla aj k našich západným susedom. Upozornil na to denník Hospodárske noviny.

MG nateraz uviedla dvojicu športovo-úžitkových modelov. „Dobrá cena len podčiarkuje náš zámer presadiť sa rýchlo na oboch trhoch. Navyše očakávaný príchod ďalších modelov vrátane tých plne elektrických začiatkom budúceho roka je prísľubom dynamického rozvoja značky MG v našom regióne“, povedal Kamil Šilhavý, generálny riaditeľ MG Motor pre Českú republiku a Slovensko.

Slováci budú mať na výber z dvoch najnovších SUV modelov, a to MG ZS a MG EHS. ZS prešlo na jar 2020 modernizáciou, plní úlohu zástupcu segmentu B-SUV. Súčasne je obchodne najúspešnejším modelom tejto značky.

Na Slovensku sa jej cena začína na sume 16 990 eur s 1,5-litrovým agregátom. Za minimálne 19 790 eur bude dostupný výkonnejší trojvalec, s vyššou výbavou Elegance. Cena vrcholného turbo trojvalca predstavuje minimálne 21 190 eur.

Zdroj: Facebook.com/MG Motors SK

​Pri druhom z modelov, MG EHS, podľa značky venovali veľkú pozornosť kvalite a výberu špičkových materiálov palubnej dosky aj celého komfortného interiéru.

Výsledná cena sa pri tomto aute začína na sume 35 590 eur s výbavou Emotion alebo na sume 39 190 eur za vyhotovenie Exclusive.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti