Motoristi sa môžu tešiť. Ceny benzínu a nafty konečne klesli

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Ceny benzínu a nafty konečne klesli. Zatiaľ ide však len o nepatrný rozdiel. Tento trend pred časom predpovedali aj analytici. Napriek tomu pohonné hmoty stoja stále extrémne veľa.

„V cene palív na benzínkach by sme mali dopad vidieť na začiatku júla,“ napísali koncom júna analytici z iniciatívy Dáta bez pátosu na sociálnej sieti.

„Predpokladám, že ceny ropy sa v najbližšom čase zastabilizujú a dokonca si myslím, že by mohli aj mierne poklesnúť. A to vzhľadom na to, ako ceny ropy v posledných dňoch začínajú klesať, keďže trh začína započítavať aj riziko recesie,“ vyjadril sa zas pre TVNOVINY.sk analytik Stanislav Pánis.

Kým ešte v stredu sa cena benzínu hýbala na úrovni euro deväťdesiatpäť, tak štvrtok to bolo euro deväťdesiattri. Nafta je o niečo drahšia. 

V praxi si však takýto pokles motoristi vo svojej peňaženke ani nevšimnú. Aby na priemernej 50-litrovej nádrži ušetrili aspoň 10 eur, tak to by museli ceny klesnúť minimálne o 20 centov.

Ceny na pumpách rastú od začiatku nového roka, ich rast ešte urýchlila vojna na Ukrajine. Len pre porovnanie, za posledných šesť mesiacov stúpli až o 50 centov na liter.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti