Zverejnili rebríčky najlepších letísk sveta: Umiestnenie Bratislavy vás možno prekvapí

Zverejnili rebríčky najlepších letísk sveta: Umiestnenie Bratislavy vás možno prekvapí
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave Zdroj: TASR

Letisko Milana R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo v rebríčku letísk Skytrax - The World Airport Awards 2022 na deviatom mieste v rámci letísk východnej Európy. Výsledky ankety známej aj ako „Oscary leteckého priemyslu“ pred pár dňami vyhlásili na konferencii v Paríži.

Anketa bola založená ešte v roku 1999 a každoročne sa do nej zapoja milióny cestujúcich z rôznych národností, ktorí vypĺňajú dotazníky o spokojnosti s vybavením letiska. Hodnotia napríklad check-iny, prílety, odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasovú kontrolu. Hlasovanie o tohtoročných víťazoch prebiehalo od septembra 2021 do mája 2022.

„Ceníme si, že v najprestížnejšej ankete letísk sveta cestujúci opäť hlasovali za Letisko M. R. Štefánika v kategórii najlepších letísk východoeurópskeho regiónu,“ reagoval na výsledky ankety generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi. Jeho rekacu zverejnil portál bratislava-airport.sk.

​Letisko v hlavnom meste je jediným slovenským letiskom, ktoré sa v ankete nachádza. V kategórii východoeurópskych letísk už tradične získalo prvé miesto letisko v Budapešti.

„Deviate miesto považujeme za pekný výsledok, keďže sme ho dosiahli v krízovom období spôsobenom pandémiou koronavírusu, kedy boli služby letiska obmedzené. Veľká vďaka preto patrí najmä našim zamestnancom, ktorí sa o toto umiestnenie zaslúžili. Verím, že spoločnými silami si takéto ocenenie udržíme aj do budúcna a cestujúci budú naďalej spokojní s našimi službami,“ dodal Keketi.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.